Wybierasz się w podróż służbową za granicę? Bądź przygotowany na toaletowe niespodzianki!

To prawda – w hotelowym WC mogą znajdować się różne niespodzianki. Z jednej strony mogą to być luksusowe podgrzewane wieszaki na ręczniki, a z drugiej zepsuty wentylator i nieszczelny zlew – wyposażenie łazienki zaskakuje Polaków podróżujących służbowo do krajów europejskich.

Na co zatem się przygotować?

To zależy od kraju, do którego się wybierasz – niemniej jednak nie oczekuj dużych przestrzeni. Z biegiem lat właściciele hoteli wyrzeźbili w eleganckich łazienkach fragmenty eleganckich sypialni, dlatego czasem mogą być bardzo ciasne. Przestrzeń jest często ograniczona, a prysznice mogą być zaskakująco ciasne, szczególnie jeśli jesteś osobą powiedzmy większą. Uważaj, pochylając się, aby podnieść upuszczoną kostkę mydła – możesz po prostu uderzyć głową o sedes lub zlewy granitowe.

Nawet w najlepszych hotelach, można znaleźć źle zaprojektowane rozwiązania. Np. nierzadko są spotykane naprawdę wąskie kabiny prysznicowej z gorącą / zimną baterią bezpośrednio na środku. Takowe baterie łazienkowe gdyby zostały potrącone podczas mycia, albo by poparzył, albo zmroziły. Inny przykład – nawet, gdy łazienka jest już znacznie większa – czasem toaleta jest zbyt zakleszczona w kącie. Co wymusza na eleganckich biznesmenach, by podciągali kolana, aby zmieścić się między nim a szafką zlewozmywaka. Pokój bywa czasem zdominowany przez wannę z jacuzzi dla dwóch osób. Czasem nie ma wystarczającej ilości ciepłej wody, aby ją wypełnić. Wątpię, czy kiedykolwiek takie jacuzzi ma szansę być użyte przez zagonionego terminami przedsiębiorcę w trakcie podróży służbowej.

Co jeszcze może zaciekawić w łazienkach podczas podróży służbowej?

www.lazienkiabc.plW niektórych łazienkach może pojawić się tajemnicza porcelana, która wygląda jak ogromny pojemnik. Jeśli ktoś nie wie – to bidet. Podróżujący w interesach, których nie znają, wykorzystują go w różnorodny sposób.  Miejscowi używają ich zamiast prysznica do czyszczenia różnych części ciała. Śmiało i ty spróbuj, jeśli jeszcze tego nie robiłeś.

Podczas podróży po Europie może być konieczne obniżenie oczekiwań dotyczących ręczników. Niestety, nie wszędzie ręczniki kąpielowe nie są wymieniane codziennie, więc trzeba samemu powiesić je do wyschnięcia i ponownego użycia. Czasem robią tak nawet większe hotele – nawet te wyszukane – które, chcąc być przyjazne dla środowiska, informują na tablicach, że zamieniają ręczniki pozostawione na podłodze, ale nie te, które zwisają do wyschnięcia. Co ciekawe, drogie hotele rzadko pozostają wierne tej obietnicy. Twoje ręczniki zostaną prawdopodobnie wymienione bez względu na to, gdzie je zostawisz. Z drugiej strony szerokie spektrum pensjonatów w stylu akademickim nie zapewnia wcale ręczników ani mydła, więc będziesz musiał sam się o to postarać. Zależy gdzie zapewnisz sobie nocleg podczas podróży służbowego. Ponadto większość europejskich hoteli nie zapewnia gąbki. Jeśli gąbka jest częścią twojego rytuału kąpieli, spakuj ją ze sobą.

Pamiętaj też, że podczas swojej podróży znajdziesz prysznice i wanny wszelkiego rodzaju. Czerwone pokrętło jest gorące, a niebieskie jest zimne – lub odwrotnie. Nietypowe prysznice często zawierają jasne instrukcje, można też popatrzyć na ciekawe propozycje na https://www.lazienkiabc.pl. Przejrzyj ofertę bądź przestudiuj dany system, albo zanim zaczniesz się trząść z zimna, poproś o pomoc recepcjonistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.