Wybór kantoru online

Czym się kierować przy wyborze kantoru?

Jako że wymiana walut online w ostatnich czasach przybiera na znaczeniu, w ostatnim okresie powstało wiele serwisów porównujących dostępne oraz najczęściej odwiedzane e-kantory. Platformy dzięki, którym mamy możliwość zaznajomienia nas z dostępnymi kantorami informują nas o wielu istotnych czynnikach, o których szary obywatel  mógł nie mieć zielonego pojęcia.

Pierwszymi dwoma najważniejszymi informacjami to oczywiście kurs kupna i sprzedaży danej waluty. Jest to czynnik, który najczęściej jest brany pod uwagę ze względu na chęć odniesienia maksimum zysku. Kolejną informacją jest spread walutowy. Jest to różnica między kursem sprzedaży, a kursem kupna danej waluty w kantorze. Termin ten odnosi się także do papierów wartościowych czy różnego rodzaju towarów. Jedną z ważniejszych informacji jest jaką e-kantor ustalił prowizję za przelew. Jest to o tyle ważny aspekt, że przedsiębiorstwa handlujące za granicą, mogą wykonywać nawet kilka do kilkunastu przelewów co znacznie uszczupliłoby budżet firmy.

Kolejną informacją na portalach porównujących internetowe wymiany walut to prowizja kantoru. Zwykle procent ten waha się od 0 do 0,2 i oznacza koszt jaką pobiera kantor za wymienienie waluty, zależnie od ilości jakiej się wymienia. Przedsiębiorstwa, które korzystają z danego e-kantoru mogą ustalić warunki indywidualne co może przynieść dodatkowe dochody, związane z obniżeniem kosztów prowizji lub ustaleniem innej ceny kupna oraz sprzedaży.

Ostatnimi dwoma kolumnami, które najczęściej występują to w jakich dniach zawierane są transakcje, co następuje zazwyczaj w dni robocze, ale także całodobowo. Jest także miejsce pozwalające klientom ocenę danego kantoru internetowego, dzięki czemu inni klienci dowiedzą się o doskonałej jakości bądź też o mizernej obsłudze danej platformy internetowej. Serwisy rankingowe, umożliwiają także wybór najbardziej popularnych walut oraz zaznaczenie innych opcji filtrujących, które określą w jakim stopniu dane kantor będzie dla nas bardziej korzystny – czasem warto jest też poczekać chwilę aby zobaczyć czy kurs walutowy nie będzie wzrastał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.