Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę

W sytuacji, kiedy potrzebna jest wycena nieruchomości nie można będzie tego zrobić samemu. W przypadku prywatnych klientów możemy sobie to zrobić. Widać to na rynku mieszkań czy domów gdzie ceny są bardzo, ale to bardzo różne. Gdyby się tym zajmował profesjonalny chorzów rzeczoznawca to wszystko byłoby o wiele bardziej wiarygodne. Zasada jest taka, że większość z nas zawsze zawyża ceny nieruchomości, bo wydaje nam się, że tyle są warte. To wszystko reguluje rynek i trzeba mieć tego świadomość, dlatego w sytuacji, kiedy chcemy mieć rzetelną wycenę zgłaszamy się z tym do specjalisty. W przypadku firm określanie wartości nieruchomości we własnym zakresie nie wchodzi w grę i wtedy tylko i wyłącznie rzeczoznawca się może tym zająć. Zna się na tym i ma dla takich klientów czas, dlatego warto się do niego udać albo zadzwonić. Wtedy dowiemy się tego wszystkiego, czego jeszcze nie wiemy.

Rzetelna wycena nieruchomości

Trzeba się naprawdę na tym znać, aby zrobić rzetelną wycenę. Konieczna jest znajomość rynku nieruchomości jak i materiałów, z jakich jest wykonana. Wszystko, co znajduje się w takim domu czy biurowcu może działać na podwyższenie ceny jak i na jej obniżenie, dlatego kontakt z rzeczoznawcą ma dla nas bardzo duże znaczenie. To będzie osoba, która sprawdzi wszystko bardzo dokładnie. To niezależny specjalista, dlatego dowiemy się jak to wszystko wygląda i ile nasza nieruchomość jest warta. Może to być też dla nas zaskoczeniem, bo wydawało nam się, że nieruchomość jest warta więcej. Oczywiście w każdej sytuacji można będzie prosić o pomoc kolejnego rzeczoznawcę i wtedy uśredniamy sobie wycenę naszej nieruchomości. Najważniejsze jest to, aby wycena była wiarygodna i zgodna z tym, co się dzieje na rynku. Nie zawsze będzie to cena, która nas satysfakcjonuje, ale jeśli chcemy sprzedać nieruchomość to trzeba się tego trzymać. Rzeczoznawca udzieli nam fachowych porad i będziemy już wiedzieć w tym temacie znacznie więcej niż teraz.

Czas trwania wyceny oraz koszty

Czas trwania wykonania wyceny jest bardzo różny. Wszystko będzie zależne od tego czy to mieszkanie, dom czy fabryka. Dla rzeczoznawcy nie ma znaczenia rodzaj nieruchomości, ale ma znaczenie jej wielkość, bo to wpływa na czas pracy. Koszty ustala się indywidualnie, co można zrobić nawet teraz kontaktując się z rzeczoznawcą. Jeśli to nieruchomość komercyjna to będzie musiał przyjechać na miejsce, aby określić się z ceną oraz czasem wykonania. Im wcześniej to zrobimy tym lepiej będzie dla nas, dlatego warto się już dzisiaj zainteresować tym tematem. Rzeczoznawca ma dużo pracy, dlatego trzeba będzie znaleźć taki termin, jaki jest wolny i jaki nam odpowiada. Wtedy będzie można przystąpić do działania. Na pewno rzeczoznawca zrobi wszystko, aby jak najszybciej wykonać zadanie, jakie dla niego przygotowaliśmy. Wie, że czas ma duże znaczenie dla klienta. Koszty są zależne również od tego czy konieczne będą dodatkowe dokumenty albo czynności, bo bez tego nie da się w rzetelny sposób wykonać wyceny nieruchomości, którą posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.