Jak wygląda proces wyboru odpowiedniego pomnika? – nagrobki Poznań

Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji jaki pomnik wybrać dla zmarłej bliskiej osoby. Musimy zwrócić uwagę na to, że jest to pamiątka, w którą inwestujemy z szacunku do zmarłej osoby. Jest to również inwestycja na długie lata, dlatego warto zdecydować się na mocny i trwały materiał, któremu niestraszne będą zmiany pogody i inne czynniki towarzyszące. Ceny nagrobków są dosyć wysokie, dlatego lepiej zainwestować wyższa kwotę, aby służył nam przez długie lata.

Jakie kroki wziąć pod uwagę podczas kupowania nagrobka?

Pierwszą rzeczą jest rozejrzenie się po rynku i zorientowanie w charakterystyce jaką posiadają różne nagrobki. Poznań oferuje kompleksowe usługi w zakresie doradztwa oraz stworzenia nagrobków dla naszych bliskich z wybranego przez nas materiału.

Aby rozpocząć proces zakupu należy złożyć niezbędne dokumenty. Przede wszystkim musimy udowodnić, że jesteśmy właścicielami grobowca. Wiąże się to z formalnościami oraz potwierdzeniem uregulowania wszystkich opłat i należności związanych z zakupem miejsca spoczynku. Jest to opłata, którą uiszcza się co 25 lat, aby przez cały czas móc korzystać z tego miejsca.

Jeżeli nasza rodzina posiada duży, starszy grobowiec, konieczna jest wcześniejsza zgoda administratora lub zarządcy cmentarza na prace kamieniarskie. W przeciwnym razie osoba zarządzająca placem może wstrzymać prace związane z budową nagrobka co może obciążyć nas nieplanowanymi kosztami i zaburzyć nasze plany. Niektóre cmentarze bardzo dbają o biurokrację, dlatego warto przygotować pełnomocnictwo dla wykonawców prac kamieniarskich. Zapobiegnie to problemom z rozpoczęciem prac i przede wszystkim wpuszczeniem pracowników na teren cmentarza.

Bardzo istotnym punktem wyboru odpowiedniego nagrobka jest posiadany przez nas budżet. To on ostatecznie decyduje o tym jaki kamień wybierzemy oraz jaka będzie wielkość pomnika. Średni koszt zakupu płyty nagrobkowej to około 4000 złotych, jednak koszt ten może być zdecydowanie wyższy w zależności od wymagań jakie mają klienci. Czarny granit będzie kosztował nawet dwa razy więcej niż granit sprowadzany z Chin. Będzie miał też lepsza jakość i walory wizualne.

Jaki kamień będzie najlepszy do budowy pomnika? – nagrobki Poznań

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym przez klientów kamieniem do budowy pomników i nagrobków jest granit. Cechuje się on wysoka wytrzymałością oraz trwałością koloru. Jest zdecydowanie mniej podatny na działanie warunków atmosferycznych i płowienia niż zachwalany przez wiele osób marmur. Wielu ludzi decyduje się na marmurowe pomniki, jednak dużo szybciej ulegają zniszczeniu.

Granit jest również korzystny cenowo, szczególnie kiedy zmierzymy to adekwatnie do jakości. Czas również przekonać się do kamieni importowanych, szczególnie z Chin. Krążą o nich różne mity, np. o ich rzekomo gorszej jakości i większej podatności na zniszczenie. W praktyce często przebijają wysokiej jakości granity.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.