Wymogi biznesowej etykiety – jaki zegarek dla biznesmena?

Jeśli jesteś rekinem biznesu i chcesz dla siebie znaleźć idealny zegarek – ten artykuł jest dla Ciebie. Obnażamy zalety i wady różnego rodzaju mechanizmów, oferując informacje dotyczące różnych stylów zegarków mężczyzn, omówimy podstawowe informacje na temat wyboru i noszenia tego klasycznego akcesorium.

Poniżej znajdziesz przewodnik po męskich zegarkach – wszystkie istotne informacje w jednym miejscu, oferowane w łatwy i łatwy do zrozumienia sposób.

Jako szanujący się biznesmen, kiedy zaczniesz zaprzyjaźniać się z zegarkami, jednym słowem, ich ruch, a nie styl będzie najważniejszym wyznacznikiem wyboru. Ruch obejmuje nie tylko ruch wskazówek wokół jego tarczy, ale też sposób jego wewnętrznych mechanizmów które tworzą taki efekt. Ruch zegarka ma zasadnicze znaczenie w tym, jak działa i pokazują czas – uważają to za „serce” zegarka, a ty musisz na to zwrócić uwagę – bowiem to właśnie serce zegarka decyduje o jego jakości.

Ruchy obserwacyjne są w trzech typach:

• mechaniczne,
• automatyczne,
• kwarcowe.

Poniżej wyjaśniono różnice między nimi a ich zaletami i wadami.

Mechaniczny

Mechaniczny zegarek ma ruch, który jest zasilany przez sprężyny główne – zwinięty drut metalu – który jest ustawiany ręcznie. Nie wszystkie mechaniczne ruchy są takie same. Dbałość o szczegóły i rzemiosło, które obejmują dany zegarek, determinują jego płynność i dokładność.

Dla wielu miłośników, mechaniczne zegarki stanowią crème de la crème ze względu na tradycyjny rodowód i skomplikowane prace i inżynieria, które muszą iść w parze w celu ich stworzenia. Dla tych entuzjastów, posiadanie zegarka mechanicznego to nie tylko opowiadanie czasie, ale także sposób wyrażania uznania dla historii, wyrafinowania i rzemiosła. Biznesmeni z takim zegarkiem naprawdę wzbudzają szacunek.

Automatyczny

Automatyczne zegarki są niemal identyczne jak mechaniczne – są zasilane przez sprężyny główne i używają skomplikowanych narzędzi do przenoszenia rąk – ale nie wymagają, aby użytkownik nakręcał zegarek, aby nie rzucić okiem na zegarek. Stąd nazwa „automatyczny ruch”. W tym zegarku znajduje się niewielka masa, nazywana wirnikiem, która porusza się, gdy Twój nadgarstek porusza się przez cały dzień. Jest połączony ze sprężyną główną i rozgałęzia się podczas ruchu. Automatyczne zegarki posiadają również sprzęgło poślizgowe, które zapobiega przekręceniu się zegarka podczas noszenia. To również dość ekskluzywny wybór.

Kwarcowy

Jeśli jesteś przeciętnym biznesmenem zegarek na Twoim nadgarstku jest prawdopodobnie zegarkiem kwarcowym. Zegarki kwarcowe są niezwykle dokładne i bardzo przystępne (zapoznaj się również z ofertą na eleganckie Zegarki Fossil Time & More).

Zamiast zasilania silnikiem głównym, kwarcowy ruch wykorzystuje energię elektryczną z małej baterii. Bateria wysyła energię elektryczną za pośrednictwem małego kryształu kwarcowego, powodując drgania kryształu 32.768 razy na sekundę. Wibracje są mierzone przez obwód, który przekształca drgania w impuls. Ponieważ zegarki kwarcowe używają elektrycznych impulsów tworzą one charakterystyczny ruch „tik tak”. Nie są tak płynne, jak mechaniczny lub automatyczny zegarek.

Jeden komentarz dla wpisu: “Wymogi biznesowej etykiety – jaki zegarek dla biznesmena?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.