Wynajęcie firmy do wywozu gruzu – czy to opłacalne?

Wszystkie prace budowlane, niezależnie od tego, czy są to duże projekty komercyjne, czy mniejsze prace mieszkaniowe, powodują powstawanie gruzu, a to wymaga utylizacji gruzu budowlanego. Śmieci z opakowań materiałów, ucięcia materiału, złom i gruz z rozbiórki to normalne skutki każdego projektu budowlanego.

Ale sprzątanie, wyciąganie i utylizacja nie zawsze jest jedną z opłacalnych funkcji pracy budowlanej. Zwykle zabiera zasoby z zadań związanych z produktywnością pracy i może być również kosztowny. Problem w tym, że wciąż trzeba to zrobić, a ktoś musi to zrobić!

Utylizacja gruzu budowlanego nie musi być Twoją pracą

Podczas gdy większe firmy budowlane zazwyczaj dysponują pojazdami i załogą do wykonania zadania, nie każdy wykonawca chce zajmować się usuwaniem gruzu budowlanego we własnym zakresie. Alternatywą dla zrobienia tego samemu jest zatrudnienie kogoś, kto ma ciężarówkę i chce zarobić kilka złotych. Może to być wykonalne w przypadku małych projektów, ale nawet wtedy może być ryzykowną i często nieefektywną opcją.

Inną alternatywą jest outsourcing profesjonalnej firmy jak Citygruz.pl. Jednak wielu wykonawców uważa, że ​​płacenie komuś innemu za wykonanie takich zadań nie jest szczególnie opłacalne. Jednak tak nie jest!
Możesz być opłacalny dzięki usuwaniu gruzu budowlanego w profesjonalny sposób.

Kluczową kwestią, o której należy pamiętać jako wykonawca, jest to, że robienie tego samemu wiąże się nie tylko z kosztami i czasem związanymi z czyszczeniem, usuwaniem i transportem materiału, ale także z „utraconymi kosztami alternatywnymi” związanymi z pracą i pojazdami związanymi z usuwaniem gruzu a nie budową.

Jak już zauważyliśmy, wynajęcie „faceta z ciężarówką” może wydawać się niektórym rozsądną opcją. Jednak dzięki takiemu podejściu ryzykujesz kwestiami prawnymi, brakiem odpowiedzialności i prawdopodobnie stwierdzeniem, że nie jest to tak szybkie i wydajne, jak mogłoby się wydawać, aby Twój projekt postępował zgodnie z harmonogramem.

Outsourcing może być opłacalnym podejściem

Doświadczenie pokazuje, że najlepszą opcją jest zlecenie tej pracy licencjonowanej, renomowanej, profesjonalnej firmie. Zalety tego podejścia znacznie przewyższają możliwość samodzielnego wykonania. Kompetencja, bezpieczeństwo i spokój ducha wynikają ze świadomości, że dostawca wykona pracę dobrze i szybko.

Ponadto związane z tym koszty często mogą być znacznie mniejsze niż w przypadku własnego personelu. Potencjał kosztownych problemów, które mogą wystąpić podczas korzystania z ciężarówki przez osobę lokalną, zostaje wyeliminowany.

Chociaż może się okazać, że gruz z mniejszych prac jest wystarczająco łatwy do sprzątania i wyciągania samemu, często i tak opłaca się zlecić to zadanie profesjonalnej firmie specjalizującej się w usuwaniu gruzu budowlanego. Chociaż koszt jest z pewnością czynnikiem, nie jest to jedyny, a nawet najważniejszy czynnik, który należy brać pod uwagę. Niezwykle ważne jest, aby firma zajmująca się usuwaniem i utylizacją gruzu budowlanego posiadała wiedzę w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.