Wypadek podczas imprezy integracyjnej w firmie – kto ponosi odpowiedzialność?

Z jakich powodów zaleca się ubezpieczenie przed wyjazdem? W niektórych zawodach często ma miejsce konieczność natychmiastowego wyjazdu za granicę w celach biznesowych. Takie sytuacje mogą mieć miejsce nawet kilkanaście razy w roku. Czasem z kilkoma dniami w zapasie, jednak zazwyczaj koniecznością jest wyruszenie niemal z miejsca.

Należy zawsze mieć na uwadze, że nie każdy kraj oferuje publiczną służbę zdrowia, tak jak Polska. Kolejną sprawą jest fakt, że jest się z reguły ubezpieczonym jedynie w państwie, w którym płaci się podatki. W razie wypadku koszta leczenia mogą być wręcz niemożliwe do spłaty. Rzecz jasna, istnieją takie inicjatywy jak europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, lecz w tym wypadku trzeba liczyć się z nieprzyjemną biurokracją i dość długim czasem oczekiwania na wydanie takiego dokumentu.

Opcja ta odpada więc przy nagłych wyjazdach.

Ponad to, karta ta nie obejmuje wszystkich usług medycznych, zawsze jest więc pewna szansa, że nie pokryje ona całego rachunku wystawionego przez szpital. Można nawet nie zdawać sobie z tego faktu sprawy, lecz nawet zwykłe zasłabnięcie może kosztować krocie. Dosyć często można usłyszeć o przypadkach gdy został wezwany helikopter na pomoc osobie z udarem słonecznym, albo nawet komuś pod wpływem alkoholu. Transport śmigłowcem przez kilkaset kilometrów z całą pewnością odejmie niebagatelną sumę pieniędzy z twojego konta bankowego. Zdarza się też, że pracodawca jest przymuszony pokryć koszty polisy. Znacznie łatwiej jest trafić na sytuację, gdzie jedyna odpowiedzialność pracodawcy to uregulowane umową bezpieczeństwo pracowników. Ma to miejsce w przypadku bardziej niebezpiecznych, fizycznych zawodów, gdzie wypadku są na porządku dziennym, na przykład podczas budowy autostrad czy wznoszeniu wieżowców.

Jakie rodzaje polisy są najbardziej zalecane?

Jak w większości przypadków, polisę należy dobrać do swoich oczekiwań. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji trzeba rozważyć jak szybko musisz się ubezpieczyć i co twoje ubezpieczenie powinno pokryć. Najlepszym sposobem do porównania różnych ofert jest przejrzenie ich na poświęconej im stronie internetowej, gdzie z łatwością można dowiedzieć się ile kosztuje ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl. To zrozumiałe, że niektóre, droższe opcje nadrabiają faktem, że ubezpieczają cię już od spłaty pierwszej składki, więc niemal od samego podpisania umowy. Taki system może okazać się konieczny w wypadku, gdy czas bardzo cię nagli.

W sytuacji, gdy wyjazd firmowy nie jest aż tak pilny, można poddać wybrane polisy głębszej analizie i wybrać taką, która oferuje wszystkie usługi medyczne w jak najniższej cenie. Decyzję z pewnością uwarunkują też opinie innych ludzi, którzy na dane oferty się zdecydowali.
Nikt lepiej nie świadczy o rzetelności danej firmy ubezpieczeniowej niż zadowolony z jej usług klient. Jeśli wyjazdy zdarzają ci się wyjątkowo często, to niezwykle dobrym pomysłem jest inwestycja w jedną, stałą polisę, która uchroni cię przez wszelakim ryzykiem podczas pobytu za granicą.

Jeden komentarz dla wpisu: “Wypadek podczas imprezy integracyjnej w firmie – kto ponosi odpowiedzialność?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.