Wyposażanie a renowacja przestrzeni biurowej – odkryj subtelną różnicę!

Dla niewprawnego oka wyposażenie biura i remont biura mogą wydawać się praktycznie identyczne. W rzeczywistości oba terminy są często używane zamiennie. Jednak jeśli chodzi o cele i procesy, w rzeczywistości są one zupełnie inne.

Wyposażanie i renowacja są oczywiście ściśle ze sobą powiązane, ale każdy z nich ma swój własny zestaw celów i działań. Aby w pełni zrozumieć różnicę między nimi, musisz najpierw mieć dobrą podstawową wiedzę na temat tego, co pociąga za sobą każda z tych działalności.

Czym jest wykończenie biura i czym różni się od remontu biura?

Definicja wyposażenia biura

W skrócie, wyposażenie biura to przekształcenie przestrzeni w taki sposób, aby można było z niego korzystać. Dzieje się to w różnym stopniu, od całkowicie pustej skorupy budynku po puste płótno, które wymaga personalizacji w postaci przeszklonych ścian i kuchni na zamówienie.

Różne rodzaje wyposażenia:
• przekształcenie wnętrza, w takie elementy takie jak okładzina, windy, mechanika, prace elektryczne i konstrukcyjne.
• kolejny poziom wykończenia, który obejmuje takie elementy jak sufity podwieszane i ścianki działowe.
• Kolejna kategoria jest najbliżej związana z renowacją, ponieważ obejmuje takie elementy, jak meble Sedus biurowe, tkaniny i instalacje technologiczne.

Na czym polega projekt renowacji?

Projekt renowacji obejmuje renowację lub ponowne wyobrażenie sobie przestrzeni, która już istnieje i/lub była już używana.

Renowacja może obejmować takie rzeczy jak nowe meble, zaktualizowaną technologię, nowe podłogi i odświeżoną manifestację marki.

Lista kontrolna remontu biura:

• Dowiedz się, kiedy nadszedł właściwy czas, aby odnowić swoje miejsce pracy
• Zdefiniuj swoje cele i zrozum powody remontu
• Ustal ścisły budżet i realistyczne oczekiwania finansowe
• Znajdź specjalistę od projektowania wnętrz biurowych do współpracy

Podsumowując…

Główne różnice między wyposażeniem a renowacją to fakt, że to polega na przerobieniu betonowej skorupy na przestrzeń do zamieszkania – uzupełnienie struktury wewnętrznej i aranżacji wnętrza przestrzeni, która jeszcze nie istnieje.

Renowacja idzie dalej, gdy zamieszkiwana przestrzeń staje się przestarzała lub brakuje jej zasobów i musi zostać przeprojektowana, aby zwalczyć przedstawione problemy.

Pytanie: którego rozwiązania potrzebuję?

To naprawdę zależy od dwóch rzeczy: problemów z którymi możesz się obecnie borykać w swoim obecnym środowisku oraz tego co według Ciebie najlepiej zyskujesz dzięki nowej przestrzeni roboczej. Na przykład: Jeśli obecnie pracujesz w zamkniętym biurze i uważasz, że brak współpracy powstrzymuje Twoich pracowników i obniża poziom motywacji, może być konieczne wyposażenie które pomoże przejść do biura na planie otwartym by stworzyć nowe wspólne obszary pracy.

Alternatywnie… Jeśli Twoim problemem jest komunikacja wizerunku i wartości marki, najlepszym rozwiązaniem może być remont. Umożliwiłoby to aktualizację mebli biurowych, wprowadzenie nowego schematu kolorów lub zmianę konfiguracji przestrzeni, aby wprowadzić bardziej zróżnicowane ustawienia pracy, takie jak przerwa i skupienie na prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.