Zasady jakie należy zachować w saunie i po wyjściu z niej – czy znasz je wszystkie?

Korzystanie z sauny cieszy się ogromna popularnością wśród osób, które dbają o swoją kondycję i dobre samopoczucie. Sauna ma bowiem wszechstronny wpływ na nasze zdrowie. Wybór saun jest obecnie na tyle duży, że każdy bez problemu może znaleźć coś na miarę swoich potrzeb. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zbudować sobie saunę we własnej łazience.

Sauna nie jest nowym wynalazkiem, popularyzowanym przez ośrodki spa czy gabinety odnowy biologicznej. Korzystano z niej już przed wiekami. Najbardziej popularne były sauny wśród ludności Skandynawii, stąd też sauny fińskie są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań na świecie. Dzięki saunie można zadbać o zdrowie, kondycję i samopoczucie. Sauna usuwa z organizmu toksyny, pozwala wypocić wszystkie szkodliwe substancje, jakie znajdują się w organizmie. Korzystnie wpływa na układ krążenia, wspiera w pracy układ odpornościowy. Świetnie sprawdza się w łagodzeniu dolegliwości kręgosłupa i całego układu kostnego. Jest dobrym sposobem na niwelowanie chorób skóry, szczególnie tych związanych z wytwarzaniem nadmiaru sebum. Co więcej, sauna odpręża, relaksuje, obniża poziom stresu i pozwala na spokojny wypoczynek. Warto wiec korzystać z niej regularnie.

Lugaah_02_341x600Zasady zachowania w saunie – poznaj zanim wejdziesz

Aby bezpiecznie korzystać z sauny, trzeba poznać zasady bezpiecznego przebywania w niej. Przede wszystkim, przed wejściem do gorącego pomieszczenia należy wziąć prysznic i zdjąć wszystkie elementy biżuterii, które w saunie na pewno nas poparzą. Do sauny wchodzimy nago lub ręcznikach, niewskazane są żadne stroje kąpielowe. W czasie przebywania w saunie dobrze jest zacząć od ław znajdujących się najniżej – na nich temperatura jest niższa niż na wyższych ławach. Przebywając w saunie nie należy prowadzić rozmów. Przede wszystkim, wymaga tego kultura. A po drugie, chodzi o to, by nie oddychać ustami. Najlepiej ciepłe powietrze wdychać przez nos. Gdy korzystamy z sauny, musimy również pilnować czasu przebywania w niej. Co za dużo, to zdecydowanie niezdrowo.

Jak sprawdzić czas w saunie

Do sauny wchodzimy bez zegarków, a więc nie da się kontrolować za ich pomocą czasu. W gorącym pomieszczeniu nie sprawdzą się też żadne tradycyjne zegarki. Dobrym rozwiązaniem są natomiast zegary kwarcowe, które sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Klepsydry piaskowe lugaah.com z podświetlanym modułem LED są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Nie zapominajmy bowiem, że w saunie jest nie tylko gorąco, ale i ciemno. Trudno jest sprawdzać godzinę na klepsydrach, które nie są podświetlane. A zbyt długie przebywanie w saunie nie jest wskazane i może negatywnie zadziałać na nasze zdrowie. Klepsydry kwarcowe z podświetleniem są zaprojektowane i wykonane kompleksowo w Polsce. To unikalny na skalę światową projekt, który zapewni bezpieczeństwo i wygodę w każdej saunie. Warto w niego zainwestować, gdyż posiada szereg korzyści bez jakichkolwiek wad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.