Zanim zaczniesz meblować biuro – pomyśl o organizacji przestrzeni!

Kiedy Twoja mała firma przerośnie Twój garaż lub biuro domowe, staniesz przed zadaniem zakupu mebli biurowych. Oto jak to zrobić mądrze!

Zanim zamówisz najlepsze biurka i nowoczesne krzesła biurowe, zastanów się, co odpowiada potrzebom rozwijającej się firmy.

Po pierwsze, powinieneś rozważyć rodzaj obszaru roboczego, który będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich pracowników. Istnieją pewne główne kategorie obszaru roboczego; W zależności od firmy może się okazać, że potrzebujesz kombinacji tych przestrzeni.

Prywatne biura

Jeśli rodzaj pracy, którą wykonujesz ty i twoi pracownicy, wymaga prywatności, miejsca na spotkania z klientami lub dużej koncentracji, wówczas idealne są prywatne biura z czterema ścianami i drzwiami.

Wady: mniej komunikacji. Spontaniczna burza mózgów między współpracownikami również jest wykluczona. Do tego może dojść, poczucie izolacji, ograniczona zdolność menedżerów do monitorowania tego, co robią pracownicy. Prywatne biura również wydają się być droższe, ponieważ zajmują więcej miejsca.

Kabiny

photo-1493582488246-85c8176ceed4Najpopularniejszy kompromis pomiędzy prywatnymi biurami i otwartymi biurami, kabinami zapewnia pracownikom prywatną przestrzeń roboczą, oferując jednocześnie możliwości współpracy i interakcji ze współpracownikami oraz efektywnego korzystania z cennych nieruchomości biurowych. W zależności od potrzeb Twojej firmy lub konkretnego działu w Twojej firmie możesz postawić na kabiny o różnych wysokościach ścian, gdzie:

  • Niskie – pozwalają pracownikom na wzajemną interakcję z pozycji siedzącej. Świetnie nadają się do pracy zespołowej i współpracy, ale nie oferują zbyt wiele spokoju ani prywatności.
  • Średnie – pozwalają pracownikom widzieć się i wchodzić ze sobą w interakcję, gdy stoją, jednocześnie oferując prywatność i cichą przestrzeń roboczą.
  • Wysokie dają pracownikom dużo prywatności i ciche miejsce do pracy, ale może prowadzić do poczucia izolacji lub odłączenia od reszty organizacji.

Oprócz rozważania, ile prywatności lub cichej przestrzeni roboczej potrzebują twoi pracownicy, ważne jest, aby zastanowić się, ile naturalnego światła dostaną. Wykazano, że ekspozycja na naturalne światło i widoki na zewnątrz poprawia zdrowie, nastawienie i wydajność pracowników – a wybór kabin z niższymi ścianami zapewnia pracownikom większy dostęp do okien.

Wady: pracownicy mogą czuć się, jakby utknęli w pudełku. W zależności od wysokości ścian mogą mieć problemy z wykonywaniem pracy wymagającej dużej koncentracji.

Otwarte biuro

Ten rodzaj biura staje się coraz bardziej popularny, ponieważ pozwala na większą współpracę i pracę zespołową, a jednocześnie efektywniej wykorzystuje kosztowną przestrzeń biurową. Otwarte biura składają się z biurek lub stołów z niskimi przedziałami lub bez nich, w zależności od potrzeb firmy. Małe sale konferencyjne mogą być wykorzystywane do prywatnych spotkań lub do bardziej skoncentrowanej pracy. Otwarte biura oferują największą elastyczność dla rozwijających się firm – pozwalając na wiele konfiguracji przestrzeni roboczej – i wydają się być najtańszą opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.