Zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać? Słów kilka o kierunku nieruchomości
Branża nieruchomości jest dziedziną, która się rozwija i rośnie. Doświadczony agent nieruchomości może pochwalić się nie tylko ciekawą pracą w nienormowanych godzinach, ale także atrakcyjnymi zyskami, sięgającymi dobrych kilku tysięcy miesięcznie. Aby jednak zarabiać na podobnym poziomie, należy walczyć o wysoką opinię w branży nieruchomości, ale przede wszystkim zdobyć wykształcenie, dające podstawę wiedzy w dziedzinie nieruchomości.
Jakie kwalifikacje
Jeszcze do niedawna przyszły agent nieruchomości powinien posiadać wykształcenie wyższe lub licencję agenta nieruchomości, która uprawnia do pracy w zawodzie. W 2014 roku obniżono wymagania dotyczące kandydatów na agentów nieruchomości, dzięki czemu nie jest wymagana licencja. Warto jednak skończyć studia dające podstawową wiedzę w zakresie obrotu nieruchomościami, przez co sama praca będzie efektywniejsza, a co za tym idzie zarobki przyszłego agenta nieruchomości będą oscylować na zadowalającym poziomie. W szkolnictwie wyższym można znaleźć kilka kierunków, które dadzą odpowiednie wykształcenie. Jednym z takich kierunków jest zarządzanie, na którym znaleźć można specjalności z zakresu zarządzania nieruchomościami czy gospodarowania nieruchomościami. Właściwym kierunkiem będzie również gospodarka przestrzenna. Niezmiennie ważne, niezależnie od kierunku studiów są praktyki. Każda ich forma, ucząca zasad działania standardowego biura nieruchomości jest na wagę złota i uczy budowania odpowiednich relacji z klientem w tej wymagającej branży, jaką jest rynek nieruchomości.
Jak wygląda praca w biurze nieruchomościami
Choć praca częściowo opiera się na działalności stacjonarnej, to ze względu na charakter pracy, czyli częste wizyty w nieruchomościach przeznaczonych do wynajmu lub sprzedaży praca często ma charakter mobilny. Z tego względu decydując się na pracę w tej branży należy posiadać prawo jazdy, a także być na tyle dyspozycyjnym, aby móc śmiało spotykać się z potencjalnymi klientami. Ze względu na różne godziny pracy w tym zawodzie można stosować ją jako dodatkową formę zarobku lub pracę dodatkową, którą można rozpocząć już w trakcie studiów. Jest to również doskonały sposób na znalezienie doświadczenia zawodowego.
Jakie zarobki
Zarobki w dziedzinie nieruchomości opierają się głównie na systemie prowizyjnym, uzależnionym od ilości sfinalizowanych transakcji, a także kwoty, za jaką zostało one sprzedane. W związku z rosnącym doświadczeniem przeciętnego agenta nieruchomości, można liczyć na większe zarobki sięgające nawet kilku tysięcy złotych- tyczy się to pracy w dużych miastach.
Sylwetka kandydata
Warto wiedzieć, że decydując się na pracę w zawodzie agenta nieruchomości warto wyróżniać się pewnymi cechami charakteru, które ułatwią pracę z klientami. Oprócz samej znajomości branży warto posiadać umiejętność pracy pod presją stresu, być przygotowanym na nietypowe sytuacje, a także posiadać umiejętność nawiązywania dobrego kontaktu z ludźmi, co pozwala na budowanie pozytywnych relacji z klientem.
W artykule wykorzystano materiały ze strony http://remax-gold.pl/
Można też popytać kogoś kto robi przy nieruchomościach. Czy warto iść w tym kierunku? Czy jest potem praca. Mi się wydaje, że konkurencja jest spora w nieruchomościach i raczej ciężko się jest przebić. Chyba, że Warszawie, ale nie wszyscy mieszkają w stolicy Szukałbym pracy raczej w zarządzaniu nieruchomościami, coś jak np. firma http://www.nieruchomosci.mawen.pl. na tego typu usługi jest popyt jak sądzę z obserwacji.
Jak się wahasz na problemem wyborów studiów to pomóż sobie wchodząc na stronę http://znaczenie-godzin.pl/. Wpisujesz godzinę i swoje imię i potem czekasz co Ci wyjdzie