Zastanów się, co frustruje Cię w obecnej pracy i…szukaj nowej!

Poszukiwanie nowej pracy w trakcie bycia zatrudnionym – ma swoje zalety, ale wiąże się również z ryzykiem. Oto, jak podejść do poszukiwania pracy — bez problemów. Znalezienie nowej pracy, gdy nadal jesteś zatrudniony, jest trudne. Z jednej strony jesteś bardziej atrakcyjny dla potencjalnych pracodawców, jeśli masz już pracę. Z drugiej strony, jeden fałszywy ruch i możesz zostać zwolniony lub przynajmniej splamić swoją reputację na rynku. Oto, jak najlepiej przeprowadzić poszukiwanie pracy, gdy nadal jesteś zatrudniony.

Poznaj opcje, które masz do wyboru

Najpierw zastanów się, dlaczego myślisz o odejściu, i zbadaj możliwości poprawy swojej sytuacji w miejscu, w którym się znajdujesz – dlaczego ta praca Szczecin nie jest już dla Ciebie atrakcyjna? Czynność ta będzie zależeć od poziomu zaufania, jakie istnieje między Tobą a Twoim przełożonym – nie przesadzaj i zacznij mówić wszystkim w biurze. Możesz inicjować te rozmowy z osobami z Twojej firmy, ale muszą to być osoby, którym naprawdę, naprawdę ufasz. To musi być ktoś, kogo uczciwości jesteś pewien, kto może pomóc Ci poruszać się w tym wyzwaniu.

Zastanów się, co frustruje Cię w obecnej pracy i zastanów się, czy niektóre zmiany mogą poprawić sytuację. Czy praca Szczecin zdalna czy kilka dni telepracy poprawią Twoje perspektywy? Czy możesz przenieść się do innego działu? Co możesz zrobić, aby Twoja obecna sytuacja w pracy była przyjemniejsza i bardziej satysfakcjonująca?

Jeśli odpowiedź brzmi „nie” lub jeśli zmiany nie są możliwe, to proszę bardzo – powinieneś iść cicho, z gracją, szybko i nigdy nie oglądać się za siebie. Jeśli obecnie nie pracujesz dla kogoś, kto wyraźnie rozumie, że twój rozwój i jego rozwój [szef/organizacja] jest dorozumianą umową i wspólnym celem, to jesteś zmuszony znaleźć taką pracę, która to zrobi i będzie Cię wspierać.

Jeśli opuściłeś poprzednią pracę na dobrych warunkach, warto skontaktować się z byłymi współpracownikami, aby sprawdzić, czy są dostępne nowe możliwości. Nie będziesz potrzebował tyle czasu na wdrożenie, znasz już technologię i kulturę firmy, a często możesz wnieść wkład znacznie szybciej. Firmy są teraz drzwiami obrotowymi — i to dobrze. Ponowne zatrudnianie skraca czas na zapełnienie i czas na wejście na pokład. Firmy mają już „dane wywiadowcze” dotyczące byłych pracowników, więc mogą spojrzeć wstecz i powiedzieć: ta osoba już tu była, ale teraz ma nowe umiejętności lub lepsze doświadczenie, które może wnieść.

Możesz także wrócić jako „bumerang” z firmami, które cię nie zatrudniły. Jeśli w przeszłości przeprowadzałeś wywiad z organizacją lub otrzymałeś ofertę i odrzuciłeś ją, warto ponownie odwiedzić te powiązania. Wróć i powiedz – właściwie badam teraz inne opcje i byłem pod wrażeniem Ciebie i Twojej organizacji, mimo że przyjęcie stanowiska nie było wtedy właściwe. Chciałbym nadrobić zaległości i zobaczyć, co się zmieniło od naszej ostatniej rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.