Zatrudnianie pracowników z Ukrainy — jak szukać i gdzie się ogłaszać, aby znaleźć pracowników

Z roku na rok rośnie przekonanie, że Ukraińcy to jedynie z najbardziej pracowitych i odpowiedzialnych pracowników. Poza tym są zawsze gotowi do pracy, dlatego też coraz więcej przedsiębiorców w Polsce chętnie ich zatrudnia. Pojawia się jednak pytanie, gdzie można ich znaleźć?

Polska fachowcami już nie stoi

Od czasu, kiedy w Polsce wzrosło zapotrzebowanie na fachowców, pracodawcy zauważyli, że zaczęło brakować rąk do pracy. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem okazało się skorzystanie z doświadczenia naszych wschodnich sąsiadów, których rynek pracy jest w dużym kryzysie. Dotyczy to jednak przede wszystkim sektora gospodarczego.

Poszukiwanie pracowników z Ukrainy

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć pracownika z Ukrainy, powinieneś pomyśleć przede wszystkim o trzech krokach. Dzięki nim rekrutacja Ukraińców stanie się szybsza i przyniesie oczekiwane rezultaty.

Skuteczne sposoby, dzięki którym zatrudnisz pracownika

  • rozpocznij poszukiwania — jeśli masz odrobinę czasu i głowę na karku, sam znajdziesz pracowników z Ukrainy, często wystarczy popytać znajomych i tak pocztą pantoflową, możesz osiągnąć zadowalający efekt. W razie potrzeby poprzeglądaj portale społecznościowe, być może znajdziesz tam ogłoszenia osób, które poszukują pracy lub pomogą ci w znalezieniu pracowników. W razie potrzeby możesz sam napisać ogłoszenie, a wtedy chętne osoby same się do ciebie zgłoszą.
  • znajdź agencję pracy — obecnie na rynku pracy możesz znaleźć wiele agencji, których zadaniem jest pomoc w znalezieniu pracowników. Taką agencję możesz znaleźć w bardzo prosty sposób, za pomocą Internetu. Oczywiście będziesz musiał wtedy zapłacić za tę usługę, dlatego to rozwiązanie jest polecane przede wszystkim dużym firmom lub też tym, które jednorazowo chcą zatrudnić większą liczbę osób.
  • poszukaj stron z ogłoszeniami — dziś wiele osób ogłasza się na platformach z ogłoszeniami i nic w tym dziwnego skoro dzięki temu można znaleźć odpowiedzialnych, pracowitych i uczciwych pracowników. Warto poszukać też takie strony, które posiadają bazy z osobami, które poszukują pracy. W ten sposób będziesz mógł sam skontaktować się z wybranymi osobami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.