Zawód grafika komputerowego – z jakich programów graficznych najlepiej dziś korzystać?

Dobra reklama powinna być oparta nie tylko na przekazie tekstowym, ale również na wizualnym. I tu pojawia się pole do popisu dla profesjonalnych grafików komputerowych, którzy są w stanie stworzyć skuteczny i przyciągający spojrzenia przekaz.

Zawód grafika komputerowego jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny, a profesjonaliści w tej branży raczej nie narzekają na brak zleceń. Dobry grafik może pracować na etacie w większości firm zajmujących się reklamą i promocją, może mieć również własną działalność i pracować na własny rachunek. Bycie grafikiem umożliwia bowiem pracę we własnym domu – wystarczy dobry sprzęt, odpowiednie programy oraz, oczywiście, wiedza, doświadczenie i umiejętności.

Graficy komputerowi mają niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o sposoby zarabiania czy poszukiwania nowych klientów. Bez problemu mogą szukać klientów nie tylko na rynku lokalnym, ale również w całej Polsce i za granicą. Zagraniczni klienci chętnie zgłaszają się do polskich grafików, gdyż dla nich są oni tańsi niż ich krajowi fachowcy. A polski grafik zarabiający w euro czy funtach i tak lepiej na tym wychodzi niż realizując usługi tylko dla polskich klientów.

Aby zostać grafikiem komputerowym, nie wystarczy nauczyć się obsługi najpopularniejszych programów graficznych. Ale jest to warunek konieczny, by w ogóle stawiać pierwsze kroki w branży. Program CorelDraw czy biegła obsługa Photoshopa to podstawa do bycia dobrym, profesjonalnym grafikiem. Obsługi programów graficznych można nauczyć się na własną rękę przy wykorzystaniu wielu dostępnych tutoriali internetowych. Jednak o wiele lepiej postawić na profesjonalną naukę pod okiem specjalistów. Kursy czy szkolenia dla grafików komputerowych można znaleźć w szkołach policealnych, centrach kształcenia. Grafika komputerowa pojawiła się już kilka lat temu także jako kierunek na niektórych uczelniach wyższych. Osoby, które poważnie myślą o pracy w tym zawodzie, powinny postawić najpierw na naukę, która da nie tylko wiedzę, ale również dokumenty poświadczające umiejętności. Nauka daje nie tylko umiejętność obsługi programów graficznych, ale również sporo dodatkowej wiedzy o reklamie, promocji, aktualnych trendach i nowościach w branży.

Program CorelDraw czy inne programy graficzne to jednak nie wszystko. Nawet osoby biegle poruszające się w tych programach muszą zdawać sobie sprawę, że równie ważne jest doświadczenie oraz dobra opinia wśród klientów. Warto więc jak najszybciej zacząć budować swoje portfolio, czyli gromadzić wszystkie wykonane realizacje oraz referencje od zadowolonych klientów. Każdy grafik powinien mieć swoją stronę internetową, na której klient znajdzie informacje, z jakich programów graficznych specjalista korzysta, co do tej pory i dla kogo stworzył, a także pozytywne opinie dotychczasowych klientów. Dzięki temu z biegiem czasu klienci sami będą zgłaszać się do dobrego grafika, mając pewność, że realizowane przez niego usługi na pewno będą na najwyższym poziomie.

2 komentarz dla wpisu: “Zawód grafika komputerowego – z jakich programów graficznych najlepiej dziś korzystać?

  • 23 lutego 2018 at 08:43
    Permalink

    Znam dużo grafików komputerowych – sama nim jestem i wiem jak ważne jest zachowanie jasnego umysłu przy pracy, A jak cię łapie choroba – to co robisz? Kocyk i do łóżeczka? No pewnie, a praca sama się nie zrobi. Najlepiej zapobiegać, info tu: http://www.fphu-kos.pl. Jeśli będziemy zapobiegać, to i zdrowie stanie się odporniejsze na choroby, nie podda się byle infekcji. Takie działanie daje nadzieje na przyszłość, że spędzi się ją o wiele lepiej niż ci, którzy w młodości o zdrowie nie dbali.

    Odpowiedz
  • 12 marca 2018 at 08:05
    Permalink

    zawód grafika jet teraz na czasie. na pewno warto się w takim kierunku uczyc, a szanse są duze u osób z kreatywnych, z artystycznym zacięciem

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.