Zdjęcie do CV – czy jest wymagane? Jakie zrobić?

Każdy kandydat, który stara się o nową posadę, szuka cierpliwie pracy i odpowiada na wiele ogłoszeń, chce, aby jego CV zostało zauważone, aby się czymś wyróżniało. Na pewno nie pomoże tutaj brak żadnego zdjęcia. Większość z nas jest wzrokowcami, zwracamy uwagę na to, jak wygląda potencjalna osoba, która zgłasza się na dane stanowisko. Jeśli jest to stanowisko reprezentacyjne, warto zwiększyć swoje szanse i wybrać takie zdjęcie, które będzie pokazywało kandydata z jak najlepszej strony. Sprawdź, czy w CV musi być zdjęcie, a jeśli chcesz je dołączyć — sprawdź, jakie powinno być, aby zwracało uwagę!

zdjęcie do cv

Zdj do CV — czy musisz wstawić zdjęcie do Curriculum Vitae?

Pracy, prędzej czy później, szuka praktycznie każdy. W większych firmach, w sklepach, w sieciówkach prowadzone są specjalne rekrutacje. Jeśli pracownik jest zainteresowany aplikowaniem, musi mieć przygotowane CV. Oczywiście, najprostsze CV nie wymaga zdjęcia ani szalonych, przykuwających wzrok dodatków.

W ostatnim jednak czasie sporo osób dodaje swoje zdjęcie do CV. Jest to spowodowane tym, iż CV wygląda wtedy znacznie atrakcyjniej, a pracodawca może zerknąć na daną osobę, zanim zaprosi ją na rozmowę kwalifikacyjną. Dodatkowo, zdjęcie do CV sprawia, że staje się ono bardziej przejrzyste i ładniejsze.

Badania przeprowadzone na bazie LinkedIn pokazują, że profile ze zdjęciami to aż 10 razy częściej odwiedzane profile, niż kiedy tych zdjęć tam nie ma. Podobnie wyglądać może sprawa z CV.

Profesjonalne zdjęcie do CV — jakie?

Zdj do CV nie może być byle jaką fotką zrobioną sobie telefonem z ręki. Warto postawić na profesjonalne zrobienie zdjęcia. Jeśli komponujesz CV samemu, zadbaj o to, aby do CV zdjęcia zrobić u profesjonalnego fotografa. Profesjonalne zdjęcie profilowe na Linkedin czy dobrze skrojona fotka na CV to duży atut. Zwykłe zdjęcia z telefonu nie robią dobrego wrażenia — wręcz przeciwnie, możesz w ten sposób pokazać się z bardzo infantylnej strony przyszłemu pracodawcy. Profesjonalnym zdjęciem zrobisz odpowiednie wrażenie i na pewno spodobasz się pracodawcy.

Profesjonalne CV w zasięgu Twoich rąk!

CV można wykonać w całości samodzielnie. Wystarczy wybrać odpowiedni kreator, a następnie wypełnić go najważniejszymi informacjami. Wstawienie zdjęcia zajmie zaledwie kilka minut. Jeśli jest to kreator online, z dysku dodaj zdjęcie, czekaj na załadowanie, a następnie pobierz gotowe CV w odpowiednim formacie. Przygotowania CV mogą zabrać nieco czasu, warto jednak podejść do tego odpowiedzialnie, ponieważ wtedy masz większe szanse na odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.