Zdrowa kobieta sukcesu – bada piersi!

Badanie USG piersi zwykle wykonuje się po wykonaniu mammografii lub badania klinicznego, na obszarach które ujawniają pewne niepokojące sygnały. Stosowany jest bardzo mały nacisk, a egzamin jest zwykle bezbolesny i może go wykonywać lekarz rodzinny. Ponieważ ultradźwięki wykorzystują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości zamiast promieni rentgenowskich, Twoja pierś nie jest narażona na promieniowanie. Ultradźwięki mogą być używane do wyraźnego obrazowania gęstej tkanki piersi i są bezpieczne dla kobiet w ciąży lub mających implanty piersi.

Egzamin może trwać od 10 do 30 minut – to nie jest wielka strata dla biznesu droga Pani biznesmen, a może CI uratować życie!

Dokumentacja medyczna

Przynieś listę najnowszych mammogramów, które zrobiłaś. Jeśli miałeś operację piersi, zapisz rodzaje operacji, zabiegów lub biopsji, które miałaś i kiedy je miałaś. Możesz potrzebować tych dokumentów, aby ukończyć papierkową robotę przed spotkaniem. Przynieś także swoją kartę ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubierz się jak na mammografię – podczas USG najlepiej będziesz się czuć, w luźnym, dwuczęściowym stroju z łatwym do zdejmowania topem. Możesz zostawić naszyjniki lub kosztowności w domu.

W przychodni zostaniesz poproszona o zdjęcie swojej odzieży od pasa w górę. Następnie założysz suknię, która jest rozpinana z przodu. Sprzęt USG wygląda jak stanowisko komputerowe. Pomieszczenie będzie słabo oświetlone, dzięki czemu operator ultradźwięków będzie mógł wyraźnie widzieć obrazy Twojej piersi na monitorze. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na ten temat zerknij na http://www.przychodniazbiersk.pl/badanie-usg/

Przygotowanie do USG

usg jamy brzusznej gdynia prywatnieLeżysz na plecach na stole. Możesz mieć poduszkę pod głową i ramionami lub poduszkę pod plecy, aby znaleźć się w odpowiedniej pozycji do egzaminu. Możesz zostać poproszona o podniesienie ręki nad głowę tak jak podczas klinicznego badania piersi. Przezroczysty żel zostanie nałożony na skórę w pobliżu obszaru, który będzie badany. Żel pomoże przetwornikowi gładko przesuwać się i zapewnia dobry kontakt ze skórą.

Badanie

Operator umieści przetwornik nad badanym obszarem. Naciskając mocno, przesunie przetwornik w tę i z powrotem i obejrzy obrazy utworzone na monitorze. Kiedy trafi na dokładny obszar, któremu należy się przyjrzeć, wyniki mogą być zobrazowane, zmierzone i przedstawione radiologowi. Żel zostanie wytarty i będziesz miała czas na ubranie się. Możesz zostać poproszona o czekanie, podczas gdy radiolog przyjrzy się twojemu USG, na wypadek gdyby chcieli zrobić kolejne badanie obszaru, którego nie mogli zobaczyć wyraźnie za pierwszym razem.

Wyniki

Możesz poprosić o zdjęcie, ale nie pytaj operatora o diagnozę. Twój radiolog porozmawia z tobą na ten temat, albo twój lekarz rodzinny skontaktuje się z tobą, żeby to omówić. Możesz poprosić swojego lekarza o kopię raportu ultrasonograficznego dla twojej dokumentacji medycznej. Warto go mieć bez względu na to, jakie będą wyniki, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy wgląd w takie zdjęcia będzie potrzebny.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.