Zepsuta kserokopiarka z wynajmu – kto ponosi koszty serwisu?

Wcześniej, czy później każde regularnie użytkowane urządzenie w biurze może odmówić posłuszeństwa. Kiedy to my jesteśmy jego właścicielami, to czeka nas nie lada wyzwanie. Nie dość, że musimy znaleźć godny zaufania serwis, a następnie zgłosić się do niego z wadliwym urządzeniem, to jeszcze nie wiadomo jak długo potrwa naprawa i ile będzie nas kosztować. Jednak co wtedy, gdy awarii ulegnie kserokopiarka wzięta w dzierżawę? Gdzie się zgłosić i na kogo spada obowiązek zapłaty za serwisowanie?

Wynajęta kserokopiarka przestała działać! Co robić?

Mimo że dzierżawa kserokopiarek cieszy się dużym powodzeniem, to nadal dla wielu przedsiębiorców pozostaje tajemniczą i nową usługą. Szkoda, bo wystarczyłoby poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą dzierżawa kserokopiarek, by przekonać się, jak wiele korzyści niesie ze sobą zarówno dla małych firm, jak i średniej wielkości przedsiębiorstw. Każdy klient ze strony wypożyczalni może liczyć na najlepszej jakości kserokopiarkę, która będzie dobrze służył w firmie. Jednak nie zapominajmy, że to tylko urządzenie, więc może się zdarzyć, że w trakcie użytkowania wystąpi jakaś awaria. Co wtedy? Przede wszystkim nie ma powodów do paniki. Pamiętaj, nic nie jest wieczne, więc, zamiast siać zamęt, skontaktuj się jak najszybciej z serwisem wypożyczalni, z której wynajmujesz urządzenie. Możesz to zrobić drogą mailową lub telefonicznie – wybór zależy od Ciebie. Tylko pamiętaj, by zrobić to od razu, jak zauważysz, że urządzenie przestało działać, by nie doprowadzić do dezorganizacji pracy w swoim biurze. I co najważniejsze – pod żadnym pozorem nie próbuj majstrować przy kserokopiarce na własną rękę, bo możesz tylko pogorszyć jej stan.

Kto płaci za serwisowanie urządzenia?

Tusze i tonery - sklepZdaję sobie sprawę z tego, że najwięcej ciekawości może wzbudzać fakt, kto ponosi koszty za ewentualne usuwanie awarii i usługi serwisu. Otóż proszę sobie zapamiętać, że jedynymi kosztami, jakie ponosi klient, są koszta wykonania kopii/wydruku. Co to więc znaczy? Jeśli wystąpi awaria i będzie konieczna naprawa kserokopiarki, to za jej usunięcie koszt ponosi wypożyczalnia. Co więcej, klient jest też zwolniony z opłat za materiały eksploatacyjne (w tym między innymi za tonery i bębny) oraz części (jak na przykład rolki, folie), które są potrzebne do odpowiedniego użytkowania kserokopiarki. W ramach usługi można także liczyć na darmowe okresowe przeglądy urządzenia oraz dojazd specjalistów. Tak naprawdę, to serwis zajmuje się praktycznie wszystkim, co ma związek z kserokopiarką. W geście klienta leży tylko zapewnienie papieru. Nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów, więc w razie usterki wypożyczonego sprzętu nie ma powodów do zmartwień. A jeśli zastanawiasz się, czy to zakłóci pracę Twojej firmy, to gwarantuję, że nie. A wiesz dlaczego? Jeśli usterka okaże się poważna, wypożyczalnia w błyskawicznym tempie dostarczy Ci zastępczą kserokopiarkę. Wszystko po to, by zadowolić klienta i nie doprowadzić do dezorganizacji pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.