Jak zorganizować warsztaty integracyjne dla pracowników?

Wspólna praca w firmie nie zawsze pozwala na zbudowanie między pracownikami takich relacji, jakich oczekiwałby pracodawca. Bywa, że nie ma na to czasu w sytuacji, gdy pracownicy zajęci są codziennymi obowiązkami. Warsztaty integracyjne, organizowane w czasie po pracy, pozwalają na budowanie bardziej trwałych relacji i poznanie się ludzi z zupełnie innej strony. Czasami na takich warsztatach pracownicy poznają się praktycznie na nowo, odkrywają swoje talenty i pozytywne cechy, których nie mieli okazji poznać w codziennych, zawodowych sytuacjach.

Jakie warsztaty przynoszą efekty?

Jeśli chcesz, aby warsztaty dla pracowników faktycznie przyniosły efekty w postaci lepszych relacji i budowanie zespołu, który potrafi ze sobą współdziałać, warto je dobrze zorganizować. Dobrze, aby spotkanie odbyło się poza siedzibą firmy. Wtedy ludzie mogą poznawać się w neutralnych warunkach, gdzie nie ma zależności zawodowych, zanikają granicę pomiędzy kierownikiem czy menadżerem a pracownikiem. Warsztaty powinny być również dopasowane do konkretnych potrzeb zespołu i tego, nad czym trzeba popracować. Czasem sprawdzają się warsztaty integracyjne prowadzone przez coachów i psychologów, innym razem doskonałym pomysłem są zajęcia polegające na ciekawych aktywnościach. Wśród pomysłów na warsztaty integracyjne warto wymienić warsztaty kulinarne, rzeźbienia w lodzie, degustacje wina czy piwa, a także wszystkie związane z aktywnością fizyczną.

Organizacja warsztatów integracyjnych

Najlepszym rozwiązaniem dla pracodawcy będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się organizacją warsztatów integracyjnych. Dzięki temu nie trzeba będzie zajmować się oddzielnie wszystkimi kwestiami – fachowcy zrobią to bezproblemowo. W tym celu dobrze rozejrzeć się na rynku firm eventowych i sprawdzić, które firmy są znane i cieszą się pozytywnymi opiniami. Najlepiej bowiem wybierać takie, które mają doświadczenie i zorganizowały już dziesiątki czy setki warsztatów dla pracowników. Jedną z nich jest Fabryka Atrakcji, która dysponuje zapleczem technicznym oraz logistycznym i całą masę pomysłów na ciekawe warsztaty integracyjne.

Z kwestii technicznych – warto wybrać termin, który będzie wszystkim pracownikom odpowiadał. Niezbyt dobra okaże się pora, gdy będzie zbliżał się termin oddania jakichś ważnych projektów lub będzie gorący okres w firmie albo zbliżający się sezon urlopowy. Zdecydowanie lepiej organizować warsztaty wtedy, gdy pracownicy mają możliwość zrelaksowania się bez myślenia o tym, co mają jeszcze do zrobienia po powrocie do codziennych obowiązków. Choć warsztaty integracyjne bywają dosyć kosztowne, warto je potraktować jako inwestycję w budowaniu zespołu, co w przyszłości przełoży się na sukces całej firmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.