Kogo zatrudniają telewizje internetowe – rozmowa z Joanną Kuś, specjalistką technologii multimedialnych

Red: Dzisiaj porozmawiamy z panią Joanną Kuś, specjalistką w branży mediów internetowych – która lepiej niż ktokolwiek inny zna się na temacie tego, kogo właściwie zatrudniają telewizje internetowe. Korzystając z kompetencji i uprzejmości pani Joanny postaramy się stworzyć profil kandydata idealnie nadającego się do pracy o tym charakterze.

Red: Dzień dobry Pani Joanno – na początek pytanie czy ukończenie odpowiedniej szkoły wystarczy?

P.Joanna: Dzień dobry. Ukończenie edukacji w ramach odpowiednio wybranej uczelni faktycznie przygotowuje studentów do pisania, produkcji i innych tematów związanych ze światem internetowej komunikacji komunikacji. Wiele uczelni zapewnia studentom możliwość przygotowania się do kariery w komunikacji transmisji, jednak mimo wszystko nie każdy absolwent faktycznie i z szeregu ma szansę na zrobienie kariery w tym fachu.

Red: Z czego to wynika? Czego jeszcze przykładowa platforma telewizyjna wymaga od kandydatów?

Wszystko o serialachP.Joanna: Ten specyficzny przemysł, który jest związany z formą komunikacji masowej, uczy, jak korzystać z telewizji i internetu w ramach rozpowszechniania informacji do konkretnych odbiorców. Oczywiście, że podłoże edukacyjne jest tu niezmiernie istotne, z racji że taki trening w istocie przygotowuje studentów do tej ścieżki kariery.  Od asystentów, techników i nadawców oczekuje się czegoś więcej niż ogólnego zrozumienia dziedziny. Stawia się na ludzi zaangażowanych, zorientowanych na rozwój – którzy nie zatrzymują się na studiach, ale poprzez konkretne kursy internetowe i inne możliwości, które rozwijają ich w mowie, piśmie i komunikacji międzyludzkiej starają się wyróżnić na tle innych. Dlatego wśród studentów zaawansowanej wiedzy w radiofonii i telewizji oraz nauk internetowych szuka się tych ambitnych „perełek”.

Red: Czyli rozumiem, że idealnym kandydatem do pracy w telewizyjnych mediach internetowych jest ten, który łączy wiedzę zdobytą na studiach z chęcią do rozwoju?

Wysoki poziom edukacji charakteryzuje studentów z szerokim spojrzeniem na przemysł. To osoby, które mają wiedzę ale też wychylają się poza profesjonalne standardy telewizji, internetu i radia, aby pomóc w przyszłości platformom takim jak nasza rozwijać możliwości techniczne i nie tylko – w zależności od obranego stanowisko. To właśnie takich osób szukamy, gdyż takie osoby potrafią naprawdę skutecznie pracować w pracy o tym charakterze.

Red: Kogo zatem szuka się teraz najbardziej do pracy w ramach takich mediów?

Przede wszystkim analityków i nadawców. Aktualnie najwięcej miejsc pracy jest przygotowanych dla osób posiadających umiejętności potrzebne do sprawozdania, badania przekazu treści do mas. Szukamy osób które znają już podstawy potrzebne do zrobienia kariery na tych stanowiskach, ale z jeszcze większą radością witamy kreatywne umysły, które wniosą w nasze szeregi ogrom zaawansowanej wiedzy – wykraczający poza to, co zwykle można nauczyć się na poziomie studiów wyższych.

Red: Pani Joanno bardzo dziękuje za rozmowę, myślę że pomogliśmy wielu aplikującym.

Zobacz jak wygląda najbardziej popularna Telewizja internetowa w Polsce – ipla.tv

Jeden komentarz dla wpisu: “Kogo zatrudniają telewizje internetowe – rozmowa z Joanną Kuś, specjalistką technologii multimedialnych

  • 10 kwietnia 2017 at 08:18
    Permalink

    Chciałbym widzieć serwerownie w ipli :) Pewnie zajmuje sporo miejsca co?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.