Zanim zadzwonisz po kominiarza – upewnij się, że znasz te informacje!

Czyszczenie komina może wydawać się zwodniczo proste, ale jest to złożony proces, który wymaga fachowej precyzji, aby został prawidłowo wykonany i ma kluczowe znaczenie dla zachowania funkcjonalności komina oraz bezpieczeństwa domu i rodziny. Tutaj przyjrzymy się tej tematyce nieco bardziej, ale zasięgnij dodatkowo po opinię kominiarską, by zorientować się w tym temacie nieco bardziej.

Czystość komina – czy wiesz dlaczego to jest aż takie ważne?

Komin służy do bezpiecznego przechowywania i usuwania szkodliwych substancji wytwarzanych podczas spalania paliwa, w tym gazów, dymu, cząstek i minerałów, podczas korzystania z kominka lub pieca. Z biegiem czasu w nim gromadzą się gruzy i kreozot, co może prowadzić do zatorów i pożarów. Biegły kominiarz poprzez kompleksową obsługę kominiarską może bezpiecznie i skrupulatnie usunąć ten osad, umożliwiając prawidłowe funkcjonowanie komina.

Możesz zachować bezpieczeństwo i z czasem zaoszczędzić pieniądze, inwestując w niedrogą i ważną praktykę czyszczenia komina w ramach konserwacji zapobiegawczej.

Regularnie używane kominy wymagają corocznego czyszczenia i kontroli, ale nawet kominy używane rzadko powinny zostać sprawdzone i oczyszczone przynajmniej raz, aby upewnić się, że działają bezpiecznie i skutecznie.

Umówienie się na wizytę kominiarza jest proste!
• Przed wizytą upewnij się, że w kominku nie palił się ogień od co najmniej 24 godzin.
• Usuń meble i inne przedmioty z obszaru w pobliżu pieca lub kominka, umieszczając je nieco dalej.
• Upewnij się, że Twoje zwierzęta są zamknięte w innym pomieszczeniu, oddalonym od miejsca pracy kominiarza.

Dbając o tych kilka szczegółów uczynisz proces czyszczenia szybszym i jeszcze łatwiejszym.

Na co zwrócić uwagę zatrudniając kominiarza?

Czyszczenie kominów nie jest branżą podlegającą regulacjom, dlatego każdy może kupić kilka narzędzi i szczotek i powiedzieć, że ma odpowiednie kwalifikacje. Jednak zatrudnienie niewłaściwej firmy może być kosztownym błędem.

Dzięki odpowiedniej konserwacji można uniknąć licznych pożarów komina i problemów z kominkiem, natomiast niewykwalifikowani kominiarze i ich nieodpowiednie naprawy mogą pogorszyć problemy i zwiększyć ryzyko. Natomiast Ci profesjonalni nie raz muszą nawet pomóc właścicielom domów, którzy padli ofiarą niektórych z tych nieprofesjonalnych biznesów.

Przy tak dużej liczbie firm kominiarskich do wyboru, istotne jest poznanie różnic w ich wykształceniu, szkoleniu, doświadczeniu i standardach. Czym się kierować przy zatrudnianiu kominiarza?

Smutna prawda jest taka, że nie dla każdej firmy kominiarskiej priorytetem jest długoterminowe bezpieczeństwo. Wybierając usługę dostępną tutaj nie będziesz miał żadnych wątpliwości, że wybierasz dobrze. Jeśli mimo naszej rekomendacji zdecydujesz się na inną firmę – koniecznie upewnij się, że posiadają oni licencję, ubezpieczenie i certyfikaty. Dobrym pomysłem jest także poproszenie o referencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.