Jak zdobyć umiejętności i doświadczenie na studiach?

Wielu studentów lata nauki na uczelni wyższej wykorzystuje do szukania własnych ścieżek kariery zawodowej. Ambitni podejmują się dorywczej pracy. by zarobić na własne przyjemności i przy okazji sprawdzić, czy wyobrażenie o danym zajęciu ma swoje odbicie w rzeczywistości. To jeden ze sposobów na zdobycie umiejętności i doświadczenia potrzebnych, by zaistnieć na dzisiejszym rynku pracy. Gdzie jeszcze można je zyskać podczas studiów?

Jakie kompetencje i umiejętności warto rozwijać?

Planując swoją przyszłość zawodową warto systematycznie przeglądać oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl. Każda z nich mówi o tym, jakie wymagania kandydatom stawiają pracodawcy. To najprostszy sposób na poznanie kompetencji, na rozwijaniu których warto się skupić i wykorzystać je, gdy na horyzoncie pojawi się wymarzona praca.
Kreatywność, asertywność i komunikatywność to cechy przydatne w niemal każdym zawodzie. Pracującym w zespole przydadzą się umiejętności interpersonalne. Wśród cech idealnego handlowca nie powinno zabraknąć talentu do prowadzenia negocjacji.

Gdzie zdobywać i rozwijać swoje kompetencje na studiach?

Praca dorywcza to nie jedyny sposób na zdobycie doświadczenia i cennych na rynku pracy kompetencji. Na wielu uczelniach funkcjonują różnego rodzaju koła naukowe i organizacje studenckie. Sprawdź, co w swojej ofercie proponuje Twoja szkoła. Jeśli znajdziesz coś, co pozwoli Ci rozwijać pasję lub poszukiwać nowych zainteresowań – dołącz do grupy. Takie doświadczenie rozwinie wiele umiejętności. Nauczysz się współpracy z ludźmi o różnych osobowościach i cechach charakteru, a przy okazji zdobędziesz dodatkową wiedzę.
Doskonałym źródłem cennych kompetencji są zajęcia wpisane w ramowy plan pracy uczelni. Korzystaj z lektoratów i ucz się języków obcych. W ten sposób zdobędziesz bardzo cenną na rynku pracy umiejętność. Nie ograniczaj się do nauki jednego języka obcego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.