Błędy żywieniowe, które popełniamy w pracy – których warto unikać najbardziej?

Odżywianie w miejscu pracy wpływa na nasze samopoczucie, kondycję, ale również na koncentrację i to, jak sprawnie wykonujemy nasze obowiązki zawodowe. Gdy jemy zbyt mało, za dużo lub niewłaściwe produkty, szybko odbija się to nie tylko na naszej wadze, ale również na stanie zdrowia. Błędy żywieniowe trzeba więc eliminować, zanim spowodują dotkliwe uszczerbki na naszym zdrowiu.

W miejscu pracy często zapominamy o tym, żeby odpowiednio się odżywiać. Wiele osób zabiera ze sobą na drugie śniadanie szybkie przekąski lub zamawia coś w firmowym bufecie. Często są to słodycze lub jedzenie, które trudno nazwać zdrowym i pełnowartościowym. Jeśli kiepsko się odżywiamy, stawiamy na puste kalorie, a nie na wartościowe produkty, trudno się dziwić, że nasze samopoczucie jest kiepskie, a w ciągu dnia doświadczamy spadku energii, koncentracji i motywacji do pracy.

Jeden dobry posiłek lepszy niż wiele przekąsek

Zamiast sięgać po przekąski, lepiej jest przygotować sobie zdrowe drugie śniadanie, które będzie sycące, pełne dobrych składników i sprawdzonych produktów. Zrobienie zdrowego posiłku nie zajmuje wiele czasu, nie można więc tłumaczyć się tym, że nie mamy czasu na gotowanie w domu. Kolejnym błędem żywieniowym jest zapominanie o śniadaniu. Jeśli nie zjemy go w domu, warto zrobić to od razu po przyjściu do pracy. Pierwszy posiłek w ciągu dnia ma za zadanie rozruszać metabolizm i dostarczyć organizmowi dobrej energii na wiele godzin. Bez śniadania trudno się spodziewać, że będziemy pracować sprawnie i wydajnie. Trzeba pamiętać, że nie każdy ma do czynienia z pracą biurową czy w wygodnych warunkach. Wiele osób wykonuje pracę fizyczną, jest na nogach przez wiele godzin. Bez śniadania bardzo szybko można zacząć odczuwać zmęczenie, znużenie, a także bóle głowy, które często pojawiają się właśnie z głodu.

Nie przesadzaj z kawą

Dużym błędem osób pracujących jest picie sporych ilości kawy. Najczęściej jest to jedyny napój, po jaki sięgamy w trakcie godzin spędzonych za biurkiem. Kawa z pewnością ma działanie pobudzające i dodaje energii, ale nie wtedy, gdy pijemy jej zbyt dużo. Jedna czy dwie filiżanki dziennie to ilość w zupełności wystarczająca. Jeśli sięgamy po kawę praktycznie co godzinę, wypłukuje ona z naszego organizmu wiele cennych substancji. Zamiast pobudzać, może też powodować znużenie i zmęczenie. Zamieńmy więc kawę na inne napoje, najlepiej zwykłą wodę mineralną, herbatki owocowe czy naturalne soki. Dzięki temu zadbamy o nawodnienie organizmu, a także dostarczymy sobie nieco witamin i minerałów. Przewlekłe zmęczenie i znużenie może być również efektem pasożytów, które znajdują się w naszym organizmie. Powodują one wiele negatywnych dolegliwości, których czasem nawet nie kojarzymy z właściwą przyczyną. Raz na jakiś czas warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu, aby pozbyć się złogów, toksyn czy pasożytów. Na opinie-konsumentow.pl/germixil/ można znaleźć opinie na temat sprawdzonych preparatów na pasożyty. Na pewno się przydadzą, jeśli chcemy zadbać o zdrowie i lekkość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.