Jakich adwokatów potrzeba we współczesnych kancelariach?

Powszechnie wiadomo, że konkurencja w sektorze prawnym jest zaciekła. Aby odnieść sukces, potrzebujesz kilku ważnych umiejętności, o których mowa poniżej.

Osoby odpowiedzialne za rekrutację do miejsc takich, jak kancelaria prawna wymieniają świadomość handlową jako jeden z najważniejszych atrybutów, jakie może posiadać kandydat. Zasadniczo oznacza to posiadanie wiedzy o bieżących wydarzeniach w lokalnym, krajowym i światowym biznesie, w szczególności o wszelkich kwestiach, które mogą mieć wpływ na firmę prawniczą i jej klientów.

Firmy oczekują, że ich adwokaci będą sprzedawać swoje usługi potencjalnym klientom, a także rozwijać relacje oparte na zaufaniu z istniejącymi. Ostatecznie kancelarie prawne to firmy, więc prawnicy muszą docenić komercyjne znaczenie dotrzymywania terminów, utrzymywania niskich kosztów i poufnego obchodzenia się z informacjami.

W międzyczasie klient będzie oczekiwał, że jego prawnik w pełni zrozumie, w jaki sposób prowadzona jest jego działalność oraz jakie mogą mieć na niego szersze problemy:

  • społeczne,

  • polityczne,

  • gospodarcze.

Jeśli ma to zastosowanie, prawnicy muszą także docenić krótko-, średnio- i długoterminowe implikacje propozycji biznesowej klienta i myśleć strategicznie o mocnych i słabych stronach organizacji, szansach i zagrożeniach. Dzięki temu adwokat może zapewnić pragmatyczne i biznesowe porady prawne najlepiej jak potrafi,

Możesz poprawić swoją świadomość handlową poprzez dobycie doświadczenia zawodowego w organizacji komercyjnej, albo słuchanie podcastów biznesowych lub audycji radiowych.

Oczekuje się, że od początku procesu aplikacyjnego wykażesz świadomość handlową, wykazując się gruntowną znajomością firmy, do której aplikujesz. Jest również prawdopodobne, że zostaniesz przetestowany w dniu oceny.

Umiejętności społeczne

Jako prawnik musisz współpracować z wieloma osobami, a często wygrana nie będzie dziełem zespołu. Adwokaci z Poznania muszą współpracować ze współpracownikami i partnerami w swojej firmie, a także współpracować często z tymi z całkiem innej części kraju. Dlatego adwokaci muszą wspierać bliskie relacje robocze ze swoimi urzędnikami i często będą zajmować się głośnymi sprawami wraz z innymi adwokatami, ponieważ obciążenia pracą w takich sprawach są zbyt duże dla jednego przedstawiciela.

Zdolność do pracy w zespole jest zatem niezbędna i będziesz potrzebować umiejętności radzenia sobie z ludźmi ze wszystkich poziomów hierarchii prawnej, od stażystów i uczniów, aż po członków sądownictwa.

Ważne jest również, aby klienci ufali swoim przedstawicielom prawnym, dlatego każda kancelaria adwokacka będzie wymagać od Ciebie tego, byś musisz być przystojny, przekonujący i uprzejmy.

Najłatwiejszym sposobem na doskonalenie umiejętności społecznych jest dołączenie do zespołu. Może to być drużyna sportowa, klub teatralny lub chór – wszystko, co umożliwi ci współpracę z innymi, pomoże. Alternatywnie, skorzystaj z możliwości na swoim uniwersytecie i zaangażuj się w redagowanie gazety studenckiej lub dołącz do debatującego społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.