Impreza firmowa w ogrodzie – jaka umowa przy wynajmie wnętrza?

Organizacja firmowych imprez jest na porządku dziennym w wielu większych i mniejszych firmach. To dobra okazja do integracji pracowników, zmotywowania do lepszej pracy, a także do zaproszenia najlepszych klientów czy kontrahentów. Firmowe imprezy mogą odbywać się zarówno we wnętrzach należących do firmy, jak i w wielu innych miejscach. Wybór jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy lokalizację w stu procentach spełniającą nasze oczekiwania.

Wiele firm, które organizują imprezy dla pracowników, decyduje się na skorzystanie z opcji kompleksowego przygotowania wydarzenia przez hotel czy pensjonat, które na co dzień zajmują się organizacją zbiorowych wydarzeń. To dobre rozwiązanie, gdyż poza wyborem odpowiedniej oferty nie trzeba zajmować się praktycznie żadnymi sprawami organizacyjnymi. W każdym mieście lub w lokalizacjach z dala od zgiełku miasta można znaleźć sporo obiektów, wśród których na pewno będzie taki, który w stu procentach spełni oczekiwania.

Wynajem na własną rękę

słubice hotelMniejsze firmy często decydują się na wynajęcie mieszkania na imprezę lub ciekawej lokalizacji z pięknym ogrodem. Szczególnie w sezonie letnim impreza w ogrodzie to doskonałe rozwiązanie. Nie trzeba przebywać wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach, można zorganizować grilla lub ognisko, co z pewnością będzie sprzyjało integracji. Jeśli interesuje nas mieszkanie z ogrodem Warszawa lub dowolna inna lokalizacja, za poszukiwania ciekawej oferty warto zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. W sezonie imprezowym wiele sprawdzonych, doskonałych lokalizacji jest zarezerwowanych na wiele tygodni do przodu. Na ostatnią chwilę możemy więc mieć kłopoty ze znalezieniem doskonałego miejsca na imprezę. Wybór będzie zdecydowanie mniejszy, co sprawi, że nasza impreza nie będzie tak wymarzona, jakbyśmy chcieli.

Załatwianie formalności

Zanim wynajmiemy mieszkanie z ogrodem lub sam ogród, trzeba pamiętać o załatwieniu formalności. Najważniejsze, aby była odpowiednia umowa najmu. Przede wszystkim, dzięki niej, będziemy mieć uregulowane prawnie wszystkie zobowiązania wobec właściciela terenu, ale również właściciel będzie musiał go odpowiednio przygotować. Warto również pamiętać, że umowa i faktura będą niezbędne, jeśli chcemy wrzucić sobie wynajem takiego terenu w koszty prowadzenia działalności. Imprezy firmowe czy integracyjne można wrzucać w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu cena wynajmu ostatecznie będzie niższa, bo obniży nasze zobowiązania względem urzędu skarbowego. Jeśli więc znajdziemy naprawdę ciekawą lokalizację, ale jej właściciel będzie chciał ją wynająć bez umowy i żadnych śladów w dokumentach, lepiej z takiej opcji nie korzystać. Najczęściej prowadzi bowiem do różnego rodzaju kłopotów, których każda firma na pewno chciałaby uniknąć.

Szukasz nowego domu pod Warszawą? Sprawdź na http://www.aspenpark.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.