Zmiana nazwy firmy – czy potrzebny będzie prawnik?

W czasie prowadzenia działalności zdarzają się czasem sytuacje, gdy z różnych względów konieczna jest zmiana firmy. Czasem jest to związane ze zmianą właściciela, zdarza się też, że jakaś inna firma ma prawo do nazwy lub ta nazwa jest łudząco podobna do tego, jak nazywa się konkurencja. Przeprowadzenie zmiany nazwy przedsiębiorstwa wymaga podjęcia wielu kroków prawnych, które należy skonsultować z doświadczonym prawnikiem.

Profesjonalna obsługa prawna firm Poznań to propozycja nie tylko dla przedsiębiorców działających w mieście czy okolicy, ale również dla osób z innych regionów kraju. Obecnie, dzięki możliwości wirtualnego załatwiania wielu spraw, także porady prawne można bez problemu uzyskać przez internet czy telefon. Jeśli więc w miejscowości, w której działa firma nie ma żadnych sprawdzonych kancelarii prawnych, warto skorzystać z oferty firmy prawniczej działającej w innym mieście.

Dobry prawnik to gwarancja rzetelności

Jeżeli szukasz sprawdzonego prawnika od prawa gospodarczego, warto zajrzeć do sieci i przejrzeć ofertę co najmniej kilku różnych kancelarii. Wpisz w wyszukiwarkę prawo gospodarcze Poznań lub kancelaria prawa gospodarczego Poznań, a już po chwili z pewnością będziesz mieć z czego wybierać. Dobrym rozwiązaniem jest wybieranie usług tych kancelarii prawnych, które specjalizują się w prawie gospodarczym i obsłudze firm. Im węższa specjalizacja, tym większa pewność, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem w danej tematyce. Nie jest natomiast dobrym rozwiązaniem korzystać z oferty kancelarii, która oferuje zajęcie się wszelkimi możliwymi kwestiami prawnymi z różnych dziedzin prawa. Chyba, że firma jest naprawdę duża i zatrudnia wielu specjalistów, spośród których każdy jest profesjonalistą w innej tematyce.

Sprawdź, zanim skorzystasz z usług

Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnej kancelarii prawnej, warto zasięgnąć nieco opinii o niej. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie, jakie firmy korzystały lub nadal korzystają z jej usług. Opinie osób czy firm, które korzystały z oferty danej kancelarii z pewnością będą bardziej rzetelne i miarodajne niż najlepsze materiały reklamowe. Dobrze jest też porównać cenniki, ale skupiając się nie tylko na samych kosztach usług, ale również na tym, co wchodzi w ich zakres. Niektóre kancelarie podają bowiem koszt całego prowadzenia sprawy, włącznie z pisaniem pism i reprezentowaniem klienta przed sądem. Inne natomiast mają bardziej szczegółowe i rozbite cenniki. Trzeba też mieć świadomość, że w przypadku wyboru dobrej kancelarii nie należy kierować się kryterium ceny. Usługi profesjonalnych prawników w prestiżowej kancelarii muszą kosztować odpowiednio dużo, jednak klient może mieć pewność, że jego firma jest w dobrych rękach i że wszystkie kwestie, nie tylko te związane ze zmianą nazwy przedsiębiorstwa, zostaną spełnione na najwyższym poziomie i zgodnie z aktualnie obowiązującym stanem prawnym.

Jeden komentarz dla wpisu: “Zmiana nazwy firmy – czy potrzebny będzie prawnik?

  • 24 czerwca 2019 at 05:47
    Permalink

    Jeśli poszukujesz dobrego i solidnego adwokata do poprowadzenia sprawy rozwodowej, zaufaj doświadczonym specjalistom. Przede wszystkim, warto wybierać takie kancelarie adwokackie, które specjalizują się w prawie rodzinnym i mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych, majątkowych czy związanych z opieką nad dziećmi. Dobrym pomysłem jest szukanie prawnika z polecenia. Jeśli klienci polecają usługi konkretnej kancelarii, to znaczy, że faktycznie spełnia ona oczekiwania w stu procentach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.