Branża beauty – specjaliści opanowali rynek

Medycyna to bardzo popularny zawód od wieków. Zwykle wiąże się z dużą odpowiedzialnością, nocnymi dyżurami i ciągłym stresem. Dlatego właśnie obecnie, bardzo popularna staje się medycyna estetyczna. Ta branża wiąże się z dobrymi zarobkami, pracą z nowoczesną technologią, oraz zdecydowanie mniejszym stresem, niż medycyna w zakresie np. kardiochirurgii. Co więcej, branża beauty dostępna jest nie tylko dla lekarzy. Część zabiegów może być wykonywana przez kosmetologów, czy osoby, które przeszły odpowiednie kursy. Oto kilka ciekawostek z pracy w dziedzinie medycyny estetycznej.

Przeszczep włosów – skuteczna pomoc dla ducha i ciała

Przykładem sytuacji, kiedy medycyna estetyczna to realna pomoc dla ludzi, jest przeszczep włosów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że zabieg przeszczepu włosów wykonuje lekarz. To bardzo odpowiedzialny zabieg, przy którym potrzebne jest maksimum skupienia. W tym przypadku zabieg ułatwia nowoczesna technologia, taka jak ta, stosowana w Skyclinic. Przeszczep włosów jest jedyną szansą na odzyskanie dawnego wyglądu dla wielu osób.

Problem łysienia typu męskiego dotyczy ponad 70% mężczyzn i około 4 z 10 kobiet kobiet. Większość preparatów kosmetycznych lub zabiegów małoinwazyjnych ma ograniczoną skuteczność. Na szczęście chirurgia plastyczna może doskonale rozwiązać ten problem, oferując jedyne  skuteczne rozwiązanie długoterminowe – przeszczep włosów.

FUE to metoda przeszczepu włosów, która nie pozostawia blizn, skalpeli i  szwów. Polega to na usunięciu jednostek mieszkowych (grupy od 1 do 5 mieszków włosowych) za pomocą urządzenia o średnicy mniejszej niż milimetr. Przy przeszczepie włosów nie są wykorzystywane żadne automatyczne systemy ssące, które co prawda przyśpieszają pracę, ale w znacznym stopniu przyczyniają się do uszkodzenia i wysuszenia jednostek włosowych. Jedynie pobieranie włosów następuję dzięki mechanicznym wskazaniom, przy zastosowaniu bardzo precyzyjnego urządzenia, cała odpowiedzialność jednak przy zabiegu spoczywają na lekarzu.

Włosy najczęściej pobierane są z okolicy potylicznej, ale można też wykorzystać inne miejsca, na przykład brodę. Po pobraniu włosów pozostają niewielkie strupki, które odpadają po kilku dniach. Miejsca zbierania stają się niewidoczne bez pozostawiania nieestetycznej, liniowej blizny. Jednorazowo można wszczepić do około 2500 jednostek mieszkowych lub około 6000 włosów. Zabieg trwa kilka godzin, jest bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu, a pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę. Włosy w okolicy przeszczepu w końcu odrosną po około 9 miesiącach. Przeszczepione włosy są niewrażliwe na androgeny i praktycznie pozostaną na swoim nowym miejscu  do końca życia. Leczenie chirurgiczne jest często uzupełniane odpowiednimi lekami i minimalnie inwazyjnymi zabiegami w celu optymalizacji wzrostu włosów.

Recepta online – nowoczesne rozwiązania

Zwód lekarza niejednokrotnie obfituje w sytuacje, które generują niepotrzebne straty czasu. Na szczęście obecnie część z nich jest już przeżytkiem, co jest zasługa e-recepty. Na przykładzie Skyclinic widać, jak bardzo możliwość wystawienia e-recepty jest wygodna, zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. Przede wszystkim recepta on-line nie wiąże się z koniecznością wizyty u lekarza, co powoduje, że w poczekalniach nie tworzą się kolejki, i wszyscy oszczędzają czas. Wizyta on-line, czy też przedłużenie recepty w sposób zdalny jest szczególnie wygodne, jeżeli leczenie jest kontynuowane, a pacjentowi zwyczajnie skończył się zapas leków.

Recepty online są bardziej innowacyjne niż recepty papierowe. Przede wszystkim  wygoda jego odbioru i obsługi. W przypadku wystawienia erekcji przez lekarza jej numer jest natychmiast wpisywany do odpowiedniego rejestru. Z kolei  powiadomienie otrzymujemy na wybrane urządzenie mobilne (najczęściej smartfon). Po podaniu prawidłowego czterocyfrowego kodu z ogłoszenia w aptece oraz numeru PESEL, możemy zakupić przepisane  leki. Nie musimy dostarczać farmaceucie recepty papierowej, wszystkie potrzebne dane znajdziemy w systemie po wpisaniu kodu. Ponadto pacjent może skorzystać z recepty okresowej w dowolnej aptece  do wyczerpania całej ilości przepisanego przez lekarza leku.

Dużą zaletą recept elektronicznych jest elastyczność stosowania oraz fakt, że możemy je zrealizować w dowolnej aptece. Dawniej tradycyjne papierowe dokumenty tego typu mogły być pozostawiane w konkretnym obiekcie. A to wiąże się z ryzykiem, że nie zawsze będziemy mogli kupić jednocześnie wszystkie wskazane preparaty i leki. Dzięki rozwiązaniu, jakim jest recepta on-line, pacjent ma szansę na zakup tylko części leków – recepta wtedy nie traci ważności, pozostałe leki można wykupić na przykład po miesiącu. To doskonałe rozwiązanie, które jest wygodne praktycznie dla wszystkich.

Praca z innowacyjnymi technologiami i nowymi rozwiązaniami jest domeną pracy w zakładach medycyny estetycznej. W Skyclinic stosujemy innowacje i dbamy o to, aby nasi specjaliści byli odpowiednio przeszkoleni, dzięki czemu nasze usługi stoją na najwyższym możliwym poziomie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.