Jak obniżyć koszty prowadzenia firmowej księgowości?

Korzystanie z usług tradycyjnego biura rachunkowego, wiąże się z dość wysokimi opłatami i koniecznością systematycznego dostarczania do biura fizycznych, firmowych dokumentów finansowych (faktur). Alternatywą dla biur typu tradycyjnego jest księgowość online, czyli prowadzenie rachunkowości firmy przez Internet – za pośrednictwem wirtualnego biura rachunkowego, z którym kontaktujemy się jedynie internetowo lub za pomocą specjalnego internetowego oprogramowania księgowego.

Kiedy wirtualne biuro rachunkowe, a kiedy program księgowy online?

wirtualne biuro KrakówJeśli przedsiębiorca nie chce tracić nawet chwili czasu na samodzielne rozliczanie podatków swojej firmy, wybór wirtualnego biura rachunkowego wydaje się najbardziej opłacalną opcją. Do takiego biura wysyła się jedynie skany faktur i czeka na przygotowanie gotowych wyliczeń podatkowych. Jeśli przedsiębiorca chce przede wszystkim zaoszczędzić, korzystniejszą finansowo opcją będzie internetowy program księgujący. Wiele firm udostępnia specjalne platformy internetowe do samodzielnego wyliczania podatków, wypełniania deklaracji podatkowych i dokumentów do ZUS.

Dzięki temu przedsiębiorca nie musi inwestować w drogie oprogramowanie i instalować go na firmowym sprzęcie komputerowym, a jedynie opłaca miesięczny abonament za dostęp do programu księgowego online. To wygodna opcja pozwalająca na prowadzenie firmowej księgowości z dowolnego miejsca, o każdej porze dnia lub nocy. Abonament w podstawowej wersji oprogramowania to niewielki koszt, który przekłada się na większą wygodę prowadzenia firmowej księgowości – przedsiębiorca o niczym nie zapomni i ma pewność, że rachunki firmy prowadzone są w prawidłowy sposób (wystarczy jedynie pamiętać o regularnym wprowadzaniu do systemu danych z wystawianych i otrzymywanych faktur).

 Kto może korzystać z księgowości online?

Ten rodzaj usług dedykowany jest przede wszystkim mniejszym podmiotom gospodarczym, którym zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów związanych z prowadzeniem obsługi księgowej firmy. Oczywiście księgowość online w wersji rozszerzonej może przydać się również przedsiębiorcom prowadzącym większe firmy, zatrudniającym kilka osób. W takim wariancie dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług wirtualnego biura rachunkowego, czyli połączenie zalet klasycznej księgowości z wygodą oferowaną przez nowoczesną technologię. Wybierając usługi wirtualnego biura rachunkowego, przedsiębiorca musi pamiętać jedynie o regularnym przesyłaniu wszystkich danych finansowych generowanych przez jego firmę. Wirtualne biuro rachunkowe zajmie się całą resztą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.