Jak wybrać opakowania wysyłkowe dla e-commerce?

Właściwe opakowanie produktu i wysyłka do klienta to dwa bardzo integralne etapy łańcucha, który może wpłynąć na wizerunek Twojej marki lub go zepsuć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zoptymalizować proces pakowania w handlu elektronicznym:

  • Zawsze kontroluj wagę swoich paczek.

  • Określ odpowiedni materiał opakowaniowy dla swoich opakowań na podstawie rozmiaru, kształtu i wartości produktu. Rozważ dodanie dodatkowej warstwy ochrony dla przesyłek o dużej wartości.

  • Wybierz odpowiednią technikę pakowania eCommerce w zależności od rodzaju produktu.

  • Umieść produkty prawidłowo, najlepiej w odległości 6 cm od wszystkich ścianek.

  • Starannie zabezpiecz przesyłki ze wszystkich stron.

  • Nie zapomnij o umieszczeniu czytelnych etykiet.

Sprzedaż za pośrednictwem marketplace’ów to bardzo dobra okazja dla osób, które zaczynają od małych firm i chcą sprzedawać na terenie całego kraju. Wybór produktu i promowanie go w tych miejscach to jeden z aspektów cyklu, a głównym testem Twojej marki jest moment, w którym produkt dotrze do klienta. Tutaj właśnie wchodzą w grę odpowiednie opakowania wysyłkowe dla e-commerce.

Znaczenie opakowań eCommerce

Nie wolno manipulować przy produkcie po dotarciu do klienta. Tak! Produkty zmanipulowane są dla każdego największym rozczarowaniem, ponieważ wymagają dużo ciężkiej pracy. Klient otrzymujący w ten sposób produkt nie tylko czuje się sfrustrowany firmą, ale także czuje się bezradny, bo musi przejść przez cały proces zwrotu, a to zajmuje dużo czasu i energii. Dlatego Twoje starania o jak najlepsze opakowanie są istotne.

Bezpieczeństwo

Nikt nie lubi słabych opakowań, które nie wytrzymują tarcia na drodze i turbulencji powietrza. Opakowanie odgrywa kluczową rolę w bezpieczeństwie produktu od chwili jego wysłania z magazynu do momentu dotarcia do klienta. Opakowanie produktu musi być takie, aby mogło wytrzymać niewielkie zużycie bez wpływu na produkt. Zatem, jeśli opakowanie podstawowe lub wtórne nie jest odpowiednie, może to prowadzić do naruszenia opakowania i, co gorsza, uszkodzenia produktu, co z kolei wpłynie na satysfakcję klienta i ostatecznie doprowadzi do zmniejszenia sprzedaży.

Opakowanie wpływa na percepcję

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli nadal będziesz używać brązowych pudełek kartonowych do wysyłki swoich produktów, a Twoi klienci nie będą udostępniać Twoich produktów w mediach społecznościowych. Warro więc przemyśleć, czy nie byłoby mądrze zainwestować w produkty luksusowe, bo gładkie i piękne opakowanie jest tym, co przyciąga i sprawia, że klienci czują się wyjątkowo. W ten sposób zyskujesz rozgłos drogą pantoflową, a także za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

Waga

Należy stale kontrolować wagę opakowania, gdyż od ciężaru produktu zależy, jaki rodzaj materiału opakowaniowego będzie potrzebny.

Rozmiar i kształt

Przed zapakowaniem należy dokładnie zmierzyć długość, szerokość i wysokość produktu. To określi rozmiar materiału opakowaniowego.

Typ produktu

Rodzaj produktu determinuje rodzaj techniki pakowania eCommerce, którą należy dostosować. Można również zdefiniować specjalne wymagania, jeśli takie istnieją.

Wartość przesyłki

Jeśli przesyłka ma dużą wartość, można zastosować dodatkową warstwę ochrony produktu, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.