Testy rekrutacyjne dla pracowników – za co cenimy je najbardziej?

Minęło ponad 50 lat, odkąd firmy zaczęły stosować testy rekrutacyjne przed zatrudnieniem. Pomimo pewnych oznak, że osobowość ma niewielki związek z wydajnością pracy, testy rekrutacyjne hr to branża warta wiele milionów. Firmy stosują również inne rodzaje testów, takie jak testy zdolności poznawczych i oceny umiejętności, czy też testy rekrutacyjne online które znajdziesz na stronie https://hr24.com.pl/testy-rekrutacyjne/ i które pomogły firmom uzyskać dobrych nowych pracowników.

Wszystkie testy mają swoje zalety, ale są dalekie od ideału. Aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz uwzględnić ich w procesie rekrutacji, przygotowaliśmy przegląd zalet.

Testy rekrutacyjne dla pracowników – pozytywna strona

Testy są bardziej obiektywne niż inne formy oceny. Nieustrukturyzowane rozmowy kwalifikacyjne, wznawianie badań i rozmowy przed rozmową kwalifikacyjną są nieskutecznymi wskaźnikami wydajności pracy. Wynika to z faktu, że osoby rekrutujące i zatrudniające kierowników często oceniają kandydatów na podstawie subiektywnych, a nie związanych z pracą kryteriów.

Testy działają inaczej. Jeśli są dobrze zaprojektowane, mogą pomóc w wyciągnięciu bardziej obiektywnych wniosków. Dobrze zaprojektowane testy są ważne (mierzą to, do czego zostały zaprojektowane) i są wiarygodne (dają spójne wyniki).

Testy są takie same dla wszystkich

Inne metody oceny, takie jak sprawdzanie połączeń i nieustrukturyzowane wywiady, mogą być niesprawiedliwe. Rekruterzy zadają różne pytania różnym kandydatom i nie ma zgody co do sposobu oceniania odpowiedzi kandydatów.

Testy natomiast są standaryzowane i przeprowadzane w taki sam sposób dla wszystkich kandydatów. Jeśli są wykonane zgodnie z kryteriami ściśle związanymi z pracą, dają każdemu taką samą szansę na sukces.

Testy pozwalają zaoszczędzić czas

Ocena 20 cech podczas rozmowy kwalifikacyjnej byłaby czasochłonna i wyczerpująca zarówno dla kandydatów, jak i rekruterów. Zamiast tego możesz ocenić niektóre z tych cech za pomocą testów poprzedzających zatrudnienie.

Najlepiej jest oceniać wiedzę o pracy za pomocą testów, aby uniknąć utraty czasu na rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy nie mogą wykonać pracy. Możesz także ocenić niektóre umiejętności za pomocą testów, takich jak szybkość pisania, komunikacja pisemna lub rozwiązywanie problemów.

Testy pozwalają polegać na ilościowym wglądzie

Czasami doświadczeni menedżerowie ds. Rekrutacji mają przeczucie co do niektórych kandydatów. Niestety to przeczucie nie zawsze jest dobrym sojusznikiem. Może prowadzić do błędnych wniosków, jeśli przybierze formę nieświadomego uprzedzenia. Nie jest również prawnie uzasadniony. Jeśli kandydaci zdecydują się złożyć pozew o dyskryminujące praktyki zatrudniania, firmy będą miały trudności z obroną niejasnych założeń swoich menedżerów ds. Zatrudnienia.

Testy, podobnie jak ustrukturyzowane wywiady, dają namacalne wskazówki w podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Pomagają ci sprecyzować powody odrzucenia kandydatów, zamiast polegać wyłącznie na intuicji.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.