Wirtualna waluta – dlaczego coraz bardziej zyskuje na popularności?

O wirtualnych walutach jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał. Bo nie istniały. Wraz z powstaniem bitcoina, czyli pierwszej waluty cyfrowej, rynek kryptowalut zaczął mieć realny wpływ na to, co dzieje się w innych walutach, a także w biznesie. Dziś bez cyfrowych walut trudno sobie wyobrazić inwestowanie.

Pierwsza wirtualna waluta, czyli bitcoin, powstała z myślą o tym, by stać się alternatywą dla tradycyjnych środków płatniczych. Miała być pieniądzem doskonałym, pozbawionym wad, jakie mają tradycyjne pieniądze, pozwalać na szybkie przesyłanie przelewów nawet na drugi koniec świata poza systemem bankowym czy rządowym. Z biegiem czasu okazało się jednak, że popularność bitcoina jako środka płatniczego nie była tak duża, jak zakładano. Okazało się natomiast, że zarówno bitcoin, jak i inne kryptowaluty, które zaczęły powstawać z prędkością światła, są świetnym rynkiem alternatywnego inwestowania.

Na wirtualnych walutach można zarabiać

Choć waluty są wirtualne, pieniądze, jakie można na nich zarobić są całkowicie realne. Największe zyski odnotowali między innymi właściciele bitcoinów, którzy kupili je w czasie, gdy kosztowały kilkadziesiąt centów czy kilka dolarów. Kurs bitcoina z biegiem czasu poszybował w górę, osiągając zawrotną sumę kilkudziesięciu tysięcy dolarów za sztukę. Jeśli ktoś miał kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt bitcoinów, mógł przy sprzedaży dorobić się prawdziwej fortuny. Zarabianie na kryptowalutach wymaga jednak posiadania wiedzy, umiejętności analizowania rynku, a także zachować użytkowników na giełdach kryptowalut. Nie brakuje bowiem spekulantów, którzy zaczynają sztucznie podbijać kurs, aby zachęcić użytkowników do kupowania konkretnych walut. Zawsze warto zachować ostrożność, umiar i nie należy inwestować wyłącznie w jedną walutę czy w jednym miejscu. Rozłożenie form inwestycji na wiele miejsc daje o wiele większe poczucie pewności i bezpieczeństwa.

Warto korzystać z kantorów walutowych

Kantory internetowe z kryptowalutami powstały jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Inwestorzy, którzy chcą kupić lub sprzedać kryptowalutę, muszą mieć gdzie to zrobić. Niektórzy decydują się na kupowanie waluty na giełdach. To dobra opcja, jeśli myślą o tradingu, czyli szybkim zarabianiu na różnicach kursowych. Jeśli jednak ktoś chce kupić walutę, by ją przechowywać i czekać, aż zyska na wartości, dobrze jest rozejrzeć się w kantorach walutowych. Na Bitcan.pl można znaleźć dobry, bezpieczny i sprawdzony przez użytkowników kantor internetowy z kryptowalutą. Poza możliwością kupna i sprzedaży jest również możliwość skorzystania z portfela walutowego, w którym można bezpiecznie trzymać walutę cyfrową. Jest on świetnie zabezpieczony, nie trzeba się więc obawiać, że pewnego dnia waluta wyparuje i stracimy wszystkie swoje środki. Dobre kantory internetowe dokładają wszelkich starań, aby oferowane przez nie usługi były w stu procentach bezpieczne i chronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.