Jak wygląda praca w Holandii przy kwiatach?

Każdego roku wielu Polaków wyjeżdża do pracy do Holandii. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim prace sezonowe w trakcie trwających wakacji. Jest to idealny sposób na zarobienie pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie. Często z tego powodu to właśnie studenci lub osoby, które wkraczają w dorosłość wyjeżdżają za granicę do pracy, aby umożliwić sobie lepszy start w dorosłe życie.

Praca przy kwiatach – rzeczywistość

Faktycznie, pracując w Holandii przy kwiatach można zarobić duże pieniądze. Oprócz stawki godzinowej otrzymuje się dodatkowe profity, m.in. dodatek wakacyjny. Warto również zaznaczyć, że praca przy kwiatach nie ogranicza się jedynie do sadzenia kwiatów oraz ich pakowania i etykietowania. Dużo zależy od preferencji pracownika oraz od jego kompetencji, ale w tej branży zapotrzebowanie jest zarówno  na pracowników produkcyjnych jak i logistycznych. Wynika to z faktu, że oprócz szklarni i taśm produkcyjnych istnieje również spore zaplecze magazynowe. W Holandii, pracę w tej branży znajdą również osoby, które mają predyspozycje florystyczne i uwielbiają tworzyć kompozycje z żywych kwiatów.

Czy praca przy kwiatach jest dla wszystkich?

Praca przy kwiatach w Holandii nie należy do najprostszych, natomiast warto pamiętać, że jest to praca fizyczna, a więc wymaga pewnych umiejętności oraz samozaparcia.  Jeśli masz chęci do pracy, dążysz do postawionych sobie celów, jesteś uczciwy i zawzięty to bez problemu odnajdziesz się w tej pracy. Na pewno pierwsze dni będą ciężkie, ale to kwestia odnalezienia się w nowej rzeczywistości.

Zalety pracy przy kwiatach w Holandii

Jest wiele zalet płynących z podjęcia pracy zarobkowej przy kwiatach. Oprócz kwestii finansowych, które akurat w tym przypadku są kluczowe, w większości ofert nie jest wymagane doświadczenie, a co za tym idzie aplikować do niej może każda osoba, która chciałaby wyjechać do pracy do Holandii. Oprócz tego nie jest wymagana znajomość języka niderlandzkiego. Mile widziana jest znajomość języka polskiego lub niemieckiego. Dodatkowe umiejętności (znajomość języka, doświadczenie związane z pracą z kwiatami) wiążą się ze wzrostem wynagrodzenia. Warto mieć to na uwadze, tym bardziej, że sytuacja, w której potrafimy (w większym lub mniejszym stopniu) komunikować się ze społeczeństwem wpływa na nas pozytywnie – poszerzamy własne horyzonty, łatwiej jest się nam zaaklimatyzować, bez większych problemów jesteśmy w stanie zrozumieć, czego oczekuje nasz przełożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.