Zadłużona firma kontra kolejny kredyt – kiedy mamy szansę na pożyczkę?

W dzisiejszych czasach sporo firm ma problemy finansowe i kłopoty z terminowym regulowaniem należności. Zdarza się, że raty do comiesięcznej spłaty są sporym obciążeniem dla firmowego budżetu i firma może ich nie udźwignąć. Wtedy przedsiębiorcy szukają wielu rozwiązań finansowych, które pozwolą na wyjście z kłopotów.

Gdy firma jest zadłużona, raczej trudno jest myśleć o kolejnym kredycie. Nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem spłacanie jednego kredytu drugim. W ten sposób możemy jedynie wpaść w pętlę zadłużenia, z której wyjście będzie trudne lub nawet całkiem niemożliwe. Warto więc szukać rozwiązań, dzięki którym nie będziemy dodatkowo się zadłużać. Wśród ofert kredytowych dobrym rozwiązaniem jest przyjrzenie się kredytowi konsolidacyjnemu, który pozwala na połączenie wszystkich co miesiąc spłacanych rat w jedno duże zobowiązanie. Dla wielu firm jest to dobre rozwiązanie do wyjścia z pętli zadłużenia.

Trzeba mieć zdolność kredytową

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny na spłatę innych zobowiązań, przedsiębiorca musi mieć zdolność kredytową. Firma może więc mieć całe mnóstwo różnych kredytów czy pożyczek, ale powinny być one regularnie spłacane, bez przeterminowanych zadłużeń. Jeśli bowiem mamy jakieś zadłużenie figurujące w Krajowym Rejestrze Długów, trudno liczyć na to, że jakikolwiek bank udzieli nam finansowania. Warto więc szukać możliwości wyjścia z pętli finansowej jak najszybciej, zanim problemy ze spłatą kredytów zaczną się nawarstwiać i któryś z kredytów zostanie wypowiedziany. Trzeba wtedy będzie spłacić zobowiązanie w całości, a wypowiedziany kredyt uniemożliwi otrzymane jakiegokolwiek innego finansowania. Banki chcą mieć pewność, że mają do czynienia z solidnymi kredytobiorcami i nie udzielają finansowania osobom lub firmom, które nie spłaciły swoich poprzednich zobowiązań.

Zwiększanie zdolności kredytowej

Aby wyjść z zadłużenia, przyda się wzięcie kredytu konsolidacyjnego. Wnioskowanie o niego wygląda podobnie jak w przypadku wszystkich innych kredytów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak aktualnie wygląda Twoja zdolność kredytowa oblicz ją przy wykorzystaniu dowolnego kalkulatora, który można znaleźć online. Warto jednak pamiętać, że zdolność kredytowa bywa wyliczana bardzo różnie w zależności od banków. Podczas gdy w jednym kredytu nie dostaniemy, w innym otrzymamy go bez żadnego problemu. Zanim więc sięgniemy po jakiekolwiek kredytowanie, zarówno po kredyt konsolidacyjny, jak i każdy inny produkt bankowy, dobrze jest porównać ofertę co najmniej kilku banków. Sprawdzajmy nie tylko oprocentowanie, ale również marżę, prowizję oraz wszelkie inne dodatkowe opłaty. Może się okazać, że kredyt, który na pierwszy rzut oka wydaje się najbardziej korzystny, w rzeczywistości będzie opcją dosyć drogą i nieopłacalną. Im więcej ofert sobie porównamy, tym lepszą decyzję kredytową będziemy mogli podjąć.

Polecamy:
Kredyt konsolidacyjny ranking — styczeń 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.