Żadna praca nie hańbi, a na pewno nie ta w oczyszczalni ścieków!

Skąd pochodzi czysta woda wypływająca z baterii kuchennej? Została przepompowany z jeziora lub innego naturalnego źródła do stacji uzdatniania wody. A po zużyciu wody trafia do oczyszczalni ścieków. W obu obiektach operatorzy zakładów kontrolują procesy i urządzenia, które usuwają zanieczyszczenia z wody. Biorą próbki wody i odczytują mierniki i wskaźniki. Po przeanalizowaniu tych danych mogą dostosować sprzęt lub uwolnić chemikalia, aby zapewnić bezpieczeństwo wody.

Oczyszczanie ścieków to praca godna szacunku!

A to tylko typowy dzień. Jako operator, czasami musisz radzić sobie z sytuacjami awaryjnymi, zachowując spokój podczas pracy w niebezpiecznych warunkach, bez względu na to czy w grę wchodzi kameralna przydomowa oczyszczalnia ścieków czy ogromna, miejska.

Operatorzy instalacji uzdatniania wody kontrolują procesy i urządzenia, które usuwają zanieczyszczenia w wodzie, dzięki czemu można bezpiecznie pić. Oni wiedzą, jakie bakterie do oczyszczalni należy dodać, a jaki proszek do oczyszczalni się nie nadaje. Operatorzy oczyszczalni ścieków wykonują podobne obowiązki, aby zapewnić możliwość bezpiecznego odprowadzania ścieków do obszarów naturalnych lub do ponownego wykorzystania.

Czy wiedziałeś, że pracownicy w tej dziedzinie muszą uzyskać certyfikat państwowy, zdając egzamin?

Czy jesteś gotowy do tego by:

  • Używać narzędzi do konserwacji i naprawy pomp, zaworów i innych urządzeń
  • Czytać mapy i wykresy
  • Pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, czasami w hałaśliwych, śmierdzących lub brudnych miejscach
  • Postępować właściwie z zagrożeniami, takimi jak śliskie chodniki, niebezpieczne gazy i zepsuty sprzęt, czy specjalistyczny preparat do oczyszczalni
  • Pracować na zmiany: w nocy, w weekendy i święta

Pomoże Ci to w karierze, jeśli lubisz się przyglądać maszynom i narzędziom, a tematy takie jak https://aktywatory.pl/22-biopreparaty-i-aktywatory nie są ci obce. Powinieneś cieszyć się naukami ścisłymi, matematyką i komputerami. Musisz także zachować spokój w nagłych wypadkach i dobrze pracować pod presją.

Chcesz pracować w oczyszczalni?

  1. Zrób wszystko, co w twojej mocy w matematyce, chemii i biologii.
  2. Uzyskaj doświadczenie w pracy z komputerami.
  3. Zapisz się na kursy, aby dowiedzieć się, jak korzystać z narzędzi i maszyn.
  4. Zostań w szkole. Nie możesz dostać tej pracy bez dyplomu ukończenia szkoły średniej.

Czy wiedziałeś, że rząd ustanawia normy dla czystej wody, a operatorzy muszą nadążać za tymi przepisami?

Perspektywy

Ekonomiści rządowi oczekują, że miejsca pracy operatorów instalacji uzdatniania wody i ścieków będą rosły w tempie tak szybkim jak średnia dla wszystkich karier do 2020 r. Rosnąca populacja będzie wymagać więcej usług oczyszczania wody i ścieków. Nowe oczyszczalnie i rozbudowa obecnych zakładów stworzy miejsca pracy dla operatorów. Ponadto, operatorzy będą potrzebni, aby pomóc zakładom przetwórczym przestrzegać nowych zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Ponadto nie będziesz musiał stawać w obliczu dużej konkurencji o pracę w tej dziedzinie, ponieważ praca jest fizycznie trudna, brudna i niebezpieczna.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.