Czystość i higiena orurowania – jak o to zadbać?

Jeśli jest jedna rzecz, z którą wszyscy entuzjaści 4×4 nie mogliby się bardziej zgodzić, byłaby to frustracja związana z utrzymywaniem orurowania w czystości i połysku.

Jeśli chodzi o zbieranie osławionego czerwonego brudu, znaków wodnych i wszystkiego innego, co może rzucić na ciebie to, co się dzieje na drodze - nic nie robi tego lepiej niż twoje orurowanie fiat ducato. To absolutny magnes!

Gdyby przyznano nagrodę za „najbardziej brudną modyfikację” do 4×4, orurowania zabrałyby do domu złoto. Nawet jeśli nie podróżowałeś daleko ani nie przedzierałeś się przez niektóre z gorączkowych torów terenowych – wydaje się, że ten element samochodu jest zawsze brudny.

Na szczęście, w przeciwieństwie do podwozia, które jest enigmą do czyszczenia, czyszczenie orurowania jest tak łatwe, jak to tylko możliwe. Niezależnie od tego, czy masz orurowanie ze stopu, czy aluminium, jeśli zaczyna wyglądać na stare, wyblakłe i zmęczone - oto jak utrzymać go w czystości i połysku.

Gonisz za tym lustrzanym blaskiem? Środek do polerowania aluminium wykona zadanie. Specjalnie opracowany środek polerujący, jest bezpieczny w użyciu na powierzchniach ze stopów i aluminium, co oznacza, że ​​jest idealny do orurowania. Może być używany do polerowania, czyszczenia i ochrony, pozostawiając niezrównany lustrzany połysk bez zmętnienia i zarysowań.

W przeciwieństwie do swoich płynnych odpowiedników, występuje w postaci skoncentrowanej pasty, która nie ma właściwości ściernych i może być z pewnością stosowana na wszystkich powierzchniach aluminiowych i na bardziej miękkich metalach. Takie cudo można znaleźć w lokalnym sklepie.

Jest też specjalny środek do czyszczenia wyrobów metalowych, który można kupić w dowolnym lokalnym sklepie z narzędziami, Jest bardzo łatwy w użyciu i jest skutecznym sposobem na czyszczenie, odnawianie i polerowanie poplamionego, poplamionego robactwem i zabłoconego orurowania.

Świetnie nadaje się do utrzymywania trwałego, lustrzanego połysku na elementach ze stali nierdzewnej na łodzi, motocyklu terenowym i samochodach.

Wypłucz brud

Po pierwsze, musisz upewnić się, że usuniesz jak najwięcej brudu. Ostatnią rzeczą, którą chcesz robić, jest przeciąganie kawałków piasku po pasku podczas polerowania go ściereczką z mikrofibry i drapania.

Nałóż trochę pasty na ściereczkę z mikrofibry

Następnie nałóż wybrany produkt na ściereczkę z mikrofibry i zacznij polerować kostkę. Uwaga: Jeśli na tkaninie pojawi się czarny osad, oznacza to, że aluminiowy bull bar ma powłokę ochronną i można bezpiecznie kontynuować. Jeśli nie, zatrzymaj się właśnie na tym. Dalsze polerowanie może spowodować trwałe uszkodzenie.


Czy Twój
zestaw rur na froncie samochodu widział lepsze dni?

Nadejdzie czas, kiedy twój stary przyjaciel po prostu nie będzie się już do niczego nadawał. Jest nie tylko brzydkim wzrokiem — pokryty wiórami i zadrapaniami ale nawet zaczyna rdzewieć poza punktem naprawy — nie służy już swojemu wyłącznemu celowi, jakim jest ochrona Ciebie, Twoich pasażerów i ukochanego sprzętu. Wtedy warto pomyśleć o nowym.

Polecamy:
Czy warto postawić na kursy zawodowe na operatorów maszyn budowlanych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.