Wyłazy dachowe kontra sposób ogrzewana w pomieszczeniu – na co warto zwrócić uwagę?

Wyłazy dachowe to jeden z elementów, które są przydatne i funkcjonalne na każdym dachu, zarówno płaskim, jak i nachylonym pod różnymi kątami. Zapewniają bezproblemowe wyjście na dach w sytuacji, gdy trzeba wykonać jakieś prace naprawcze, zainstalować anteny czy zrobić przegląd kominiarski. Mogą być również dobrym wyjściem ewakuacyjnym w sytuacji, gdy zwykłe wyjścia nie sprawdzą się w przypadku dużej liczby osób przebywających w środku.

Montaż wyłazów dachowych powinien być zaplanowany bardzo dokładnie z dbałością o wszystkie inne elementy konstrukcyjne na dachu. Konieczne jest również pamiętanie o tym, że jakiekolwiek prace dachowe mogą mieć wpływ na ucieczkę ciepła z pomieszczeń. Bez względu na to, w jaki sposób budynek jest ogrzewany, konieczne jest zadbanie o bardzo szczelne połączenie wyłazu z połacią dachu. Jeśli w czasie montażu pojawią się jakiekolwiek usterki, mogą mieć one wpływ na dalsze funkcjonowanie dachu czy więźby dachowej. Nawet drobne szczeliny powstałe podczas montażu powodują, że pod pokrycie dachowe przedostaje się wilgoć i woda deszczowa, które mogą czynić spustoszenie w konstrukcji więźby dachowej, a także innych elementów dachu.

Jak wybrać dobry wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy powinien być przede wszystkim umieszczony w takim miejscu, które pozwoli na jego bezproblemowe użytkowanie. Nie powinien być niczym zastawiony czy zamknięty na głucho. Czasem bowiem z wyłazu trzeba skorzystać natychmiast i raczej nie ma czasu na poszukiwanie klucza, aby otworzyć wyjście na dach. Montując wyłaz dachowy, warto wziąć pod uwagę rodzaj dachu i jego nachylenia, a także jego możliwości konstrukcyjne. To ważne szczególnie w przypadku starych dachów, które mogą nie udźwignąć ciężkich, dodatkowych konstrukcji. Problemu z tym nie będzie, jeśli wybierzemy nowoczesne, innowacyjne wyłazy dachowe wykonywane w nowych technologiach. Są one wykonane z dobrej jakości, ale bardzo lekkich materiałów, które nie obciążają dodatkowo konstrukcji dachu. Na https://tech-plast.eu/klapy-dymowe można znaleźć sporo sprawdzonych produktów, wyłazów, świetlików czy klap dymowych, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym inwestorom.

Montaż zlecaj profesjonalistom

Aby wyłazy dachowe sprawdzały się przez długie lata bezproblemowego użytkowania, muszą być zamontowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Poza obowiązkową szczelnością, konieczne jest również zamontowanie wyłazu w taki sposób, aby bez problemu się otwierał, nie powodował żadnych problemów w czasie użytkowania. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm, które wykonują wyłazy na zamówienie, a następnie montują je bezproblemowo w miejscu docelowym. Dzięki takiej inwestycji można mieć pewność, że wyłazy będą zamontowane zgodnie ze sztuką i przez osoby, które posiadają do tego wszystkie niezbędne uprawnienia. Jeśli wyłaz będzie dobrze zamontowany, nie trzeba się obawiać, że będzie powodował ucieczkę ciepła z budynku przez dach. Nie będzie więc powodował żadnych strat ciepła i problemów ze zwiększonymi wydatkami na ogrzewanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.