Jak skutecznie upłynnić nieruchomość w firmie?

Wiele firm dysponuje pokaźnym majątkiem, zgromadzonym nie tylko w kapitale czy w maszynach służących do pracy, ale również w nieruchomościach. To świetne zabezpieczenie, które przydaje się w sytuacjach kryzysowych, gdy trzeba szybko szukać dodatkowych źródeł gotówki. W sytuacji kryzysowej można po prostu sprzedać nieruchomość, a uzyskaną kwotę wydać na bieżące firmowe wydatki lub na długoterminowe inwestycje.

Sprzedaż firmowych nieruchomości najczęściej podyktowana jest względami finansowymi. Niektóre firmy decydują się na takie rozwiązanie wtedy, gdy mają problemy z płynnością finansową, pogorszył się ich dochód i poszukują sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. W innych firmach sprzedaż nieruchomości związana jest z nieustannym rozwojem – przedsiębiorstwa pozbywają się nieruchomości, które nie są im potrzebne wtedy, gdy potrzebują rozwinąć firmę, zainwestować w nowe technologie czy rozbudowę głównego źródła dochodu. Jeśli nieruchomość znajduje się w dużym mieście i w dobrej lokalizacji, można za nią uzyskać taką kwotę, która będzie dużym zastrzykiem gotówki do rozwoju każdego przedsiębiorstwa.

Sprzedaż często związana jest z długim czasem oczekiwania lub prowizją

holandia kredyt hipotecznyAby sprzedać nieruchomość, trzeba mieć w dzisiejszych czasach sporą cierpliwość. Można wystawić ją na portalach branżowych, oferujących ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. Trzeba jednak liczyć się z tym, że na ogłoszenie nie będzie przez dłuższy czas żadnego odzewu. Mogą też pojawić się potencjalni zainteresowani, którym trzeba będzie pokazać nieruchomość i poświęcić na to sporo czasu, a jednocześnie takie działania nie zaprocentują decyzją o zakupie. Przedsiębiorcy dosyć niechętnie korzystają więc z takich rozwiązań. Można również skorzystać z usług biura nieruchomości, które zajmie się profesjonalną obsługą procesu sprzedaży. Trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie to związane z kosztami pośrednictwa. Uzyskana za nieruchomość cena będzie bowiem pomniejszona o prowizję dla pośrednika. Nie jest to korzystne w sytuacji, gdy pośrednik nie robi nic więcej poza wystawieniem nieruchomości na portalach ogłoszeniowych.

Jak sprzedać nieruchomość bez drogich pośredników?

W poszukiwaniu ciekawych, sprawdzonych i opłacalnych rozwiązań dotyczących sprzedaży nieruchomości, warto sprawdzić ofertę firm, które zajmują się skupem mieszkań. Skup mieszkań Warszawa to propozycja dla osób, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży nieruchomości bez pośredników i ponoszenia dodatkowych opłat. Firma skupująca zajmuje się wypełnianiem wszelkich formalności oraz profesjonalną wyceną nieruchomości. Wystarczy skontaktować się z doradcą firmy, który szybko umówi się na spotkanie i w krótkim czasie załatwi wszystkie formalności. Skup mieszkań to sposób na szybkie pozbycie się nieruchomości i uzyskanie za nie dobrej ceny. Gotówka za nieruchomość trafia do rąk lub na konto sprzedającego w krótkim czasie od podpisania umowy. Cały proces jest krótki, szybki i nie wymaga od sprzedającego żadnych nakładów czasu czy pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.