Jakie mam perspektywy jako pracownik kantoru walut?
W każdej pracy, jej perspektywy rozwoju określa sam pracownik. Jeśli uzna, że perspektyw rozwoju nie ma żadnych, powinien natychmiast z niej zrezygnować. No, chyba że akurat na żadnych perspektywach mu nie zależy i wystarczy mu to, co robi. Pracownik kantoru walut powinien opierać się w swym rozwoju na własnej przedsiębiorczości, ale przede wszystkim na dobrej woli swego szefa. Jeśli temu ostatniemu nie bardzo zależy na swej kadrze, to właśnie pracownik powinien wziąć sprawy w swoje ręce.
Każdy rozwój w pracy pociąga za sobą odpowiednio większe wynagrodzenie, a na tym przecież każdemu zależy. Jednak to wynagrodzenie ponosi pracodawca, więc jemu akurat nie będzie zależało na powiększeniu perspektyw swych pracowników. Dlatego właśnie, bardzo dużo zależy od samego zainteresowanego – czyli zwykłego pracownika ( w tym wypadku kantoru wymiany walut).
Co zatem powinien uczynić taki pracownik?
Przede wszystkim zdobyć zaufanie swego pracodawcy. Zaufanie to podstawa w codziennych kontaktach. Jakkolwiek by pracować – ciężko i z pełnym poświęceniem, wkładając w swą pracę cały swój wolny czas, czy też niezbyt angażując się w wykonywane obowiązki – jeśli zdobędzie się zaufanie szefa, perspektywy rozwoju znacznie wzrosną. We wszystkim trzeba zachować umiar, ponieważ żadna skrajność nie jest dobra. Dlatego zbytnie angażowanie się w sprawy firmy, może odnieść wręcz przeciwny skutek. Nie każdy szef będzie zadowolony z nadgorliwego pracownika, ponieważ za tą nadgorliwością może kryć się zupełnie coś innego.
Zaangażowanie ze strony właściciela
Kantor wymiany walut to taki biznes, który wymaga dużego zaangażowania ale ze strony właściciela, nie pracowników. Ponieważ jeśli pracownik zbyt interesuje się wykonywanymi przez szefa działaniami, może zostać przez tego ostatniego źle zrozumiany, co jednoznacznie może prowadzić do nieporozumień. Lepiej, aby pracownik chcąc poszerzyć swoje perspektywy, proponował szefowi różne rozwiązania dotyczące ulepszenia sprzedaży walut, jak np. zaproponowania klientom usług online, wyjścia naprzeciw potrzebom tych najbardziej zainteresowanym, przede wszystkim zadłużonym, ponieważ to oni muszą cyklicznie – co miesiąc – nabywać waluty na potrzeby spłat własnych kredytów. Jest to więc źródło dochodu, który siłą rzeczy powtarza się i będzie trwać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Taki kantor walut, gdyby zdobył stałych – „miesięcznych” klientów, miałby zapewniony byt przynajmniej na taki okres. W żadnej branży nie ma pewności przetrwania przez najbliższe kilkadziesiąt lat.
Zdobycie zadowolonych klientów
Tutaj jest to oczywiste, pod warunkiem zdobycia odpowiedniej ilości stałych – zadowolonych – klientów. Perspektywa rozwoju zarówno kantoru, jak i jego pracowników staje się oczywista. Także sam właściciel, oraz jego rodzina mają zapewniony byt na przyszłość. Pomysł zdobycia klientów, zależy oczywiście od przedsiębiorczości szukającego. Przede wszystkim należy zapewnić stały dostęp (nawet w nietypowych godzinach) do obcej waluty, oraz atrakcyjne ceny, które konkurencja nie zdoła udźwignąć.
Źródło: http://www.kantorywalut.pl
Oferty pracy w finansach można pobrać z witryny http://www.polskibiznes24.pl
Pracownik kantoru powinnien przez pierwsze trzy miesiące zarabiać tylko pensje podstawowa, a później co raz więcej, a po 15 latach min 5000zł NETTO
Ciekawa uwaga z tym wyważeniem zachowania pracownika, to jest czasami bardzo ciężkie.