Nauka języka hiszpańskiego – czy jest trudna?

Nauka hiszpańskiego jest często uważana za trudną, ponieważ jest to inny język niż angielski.
Hiszpański ma około 500 milionów native speakerów na całym świecie, a około 100 milionów ludzi mówi po hiszpańsku jako drugim języku.

Hiszpański jest językiem urzędowym 20 krajów, od Karaibów przez Amerykę Środkową po Amerykę Południową.

Jest to również ważny język biznesowy, ponieważ jest tak szeroko używany w obu Amerykach. Uczący się hiszpańskiego nie muszą się martwić o naukę nowego alfabetu lub nowego zestawu słów, ponieważ wszystkie litery w języku hiszpańskim są wymawiane w ten sam sposób, co w języku angielskim, a wiele słów ma podobne znaczenie, ale inną pisownię.

Ostatecznie nauka hiszpańskiego ma wiele zalet, zarówno dla rozwoju osobistego, jak i rozwoju kariery. Co więcej, w przeciwieństwie do innych języków, których opanowanie może zająć lata, a nawet dekady, możesz nauczyć się hiszpańskiego w stosunkowo krótkim czasie.

Nauka hiszpańskiego w szkole średniej

Hiszpański jest, zaraz po angielskim, najczęściej używanym językiem na świecie, a także ważnym językiem w biznesie i podróżach. To także brama do kultury latynoamerykańskiej.

Nauka języka hiszpańskiego w szkole średniej zapewnia uczniom globalną perspektywę i otwiera przed nimi wiele możliwości.

Nauka hiszpańskiego na studiach – filologia

Hiszpański to język romański wywodzący się z Hiszpanii. Jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie i najpopularniejszym drugim po angielskim. Według niektórych szacunków język hiszpański jest obecny w takiej czy innej formie od około 500 lat.

Podobnie jak w przypadku każdego innego języka, ważne jest, aby przed rozpoczęciem nauki hiszpańskiego mieć podstawy gramatyczne. Aby nauczyć się podstaw hiszpańskiego poprzez filologię, musisz najpierw umieć go czytać i rozumieć. W tym celu dostępnych jest wiele zasobów, ale jednym z najlepszych zakładów byłby program Rosetta Stone’s Learn Spanish.

Jakie metody są najlepsze przy nauce hiszpańskiego w wolnym czasie?

Uczący się języka hiszpańskiego mają do czynienia z szeroką gamą różnych metod nauki języka, z których każda ma swoje zalety i wady.

Najczęstsze metody obejmują zanurzenie, słuchanie muzyki, oglądanie telewizji lub filmów z hiszpańskimi napisami, uczęszczanie na zajęcia na żywo w bibliotece lub centrum społeczności oraz korzystanie z aplikacji na telefonie.

Podczas gdy niektórych języków można się nauczyć bez zajęć osobistych, nie dotyczy to hiszpańskiego. Najlepszym sposobem na naukę hiszpańskiego jest wzięcie udziału w kursie zanurzenia, a następnie kursie online, podczas którego nauczysz się płynnie mówić po hiszpańsku. Aby uczyć się gramatyki wydajniej niż byłoby to możliwe w innym przypadku, powinieneś również wziąć udział w kursie gramatyki angielskiej.

Niektóre z najlepszych kursów online do nauki hiszpańskiego to Rosetta Stone i Fluenz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.