Kredyt przez internet?

Banki i instytucje pozabankowe wciąż poszerzają swoją ofertę, kusząc klientów szybkimi pożyczkami. W niektórych sytuacjach nie musimy nawet wychodzić z domu – wszelkie formalności możemy załatwić przez internet. Czy warto skorzystać z udzielanego on-line kredytu gotówkowego?

Bankowość w dobie internetu

Całodobowy dostęp do własnego konta i możliwość kontaktu z pracownikami banku on-line to zaledwie ułamek tego, co oferuje dzisiejsza nowoczesna bankowość. Z dowolnego miejsca można obecnie także założyć lokatę czy wymienić walutę. Nie dziwi więc, że pożyczkodawcy poszli o krok dalej i pozwalają również na wzięcie kredytu on-line. Jakie wady i zalety mają tego typu kredyty i czy warto brać je pod uwagę, starając się o pożyczkę?

Kredyt bez wychodzenia z domu

Główną zaletą kredytów udzielanych przez internet jest szybkość i wygoda. W ten sposób załatwimy wszelkie formalności, od złożenia wniosku, przez akceptację warunków kredytu, aż po potwierdzenie własnej tożsamości.

Dużym atutem kredytów on-line najczęściej jest także krótki czas oczekiwania na decyzję oraz otrzymanie przyznanych środków. Dotyczy to zarówno instytucji pozabankowych udzielających szybkich pożyczek tzw. chwilówek, jak i samych banków. Należy także dodać, że jest to możliwe dzięki uproszczonym procedurom – weryfikacja zdolności kredytowej nie jest tu tak złożonym procesem, jak np. w przypadku kredytu hipotecznego.

wp5-kredyt-przez-internet_2

Mała kwota na krótki czas

Łatwo dostępne i szybkie kredyty załatwiane przez internet mają jeszcze jedną cechę – zazwyczaj opiewają na niewielkie kwoty, a maksymalny czas ich spłaty wynosi od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Nie jest to jednak regułą – na rynku znajdziemy też kredyty mogące opiewać nawet na wysokość ponad 100 000 zł. Mamy więc możliwość wnioskowania zarówno o niewielką kwotę, jak i ubiegania się o środki na większą inwestycję.

Pamiętajmy przy tym, że nie zawsze kredyt gotówkowy on-line zostanie nam przyznany w takiej wysokości, jakiej oczekujemy. Możemy spotkać się także z odmową udzielenia pożyczki bądź i otrzymać od wybranej instytucji inną ofertę. Choć formalności są w tym wypadku są ograniczone, wnioski zawsze rozpatrywane są pod kątem indywidualnej wiarygodności finansowej potencjalnego klienta.

wp5-kredyt-przez-internet_3

Czy kredyt przez internet ma wady?

Za wadę można uznać zwykle ograniczoną kwotę maksymalną, o jaką możemy się ubiegać. Również koszty takiego kredytu mogą być podwyższone, szczególnie jeśli decydujemy się na zaciągnięcie chwilówki. W końcu, łatwość dostępu do szybkiej gotówki może okazać się pokusą dla osób mających tendencje do pochopnego podejmowania decyzji i zadłużania się – nieprzemyślane zaciągnięcie kredytu on-line może stać się powodem poważnych kłopotów finansowych i zapoczątkować spiralę długów.

Kredyt gotówkowy on-line to dobry sposób na wygodne i szybkie uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych na dowolny cel, pod warunkiem, że dobrze porównaliśmy oferty i najważniejsze parametry kredytów, wybraliśmy ten najbardziej atrakcyjny i mamy zamiar rzetelnie spłacać zadłużenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.