Kto ustala wysokość ubezpieczenia firmy?

Ubezpieczenie firmy daje przedsiębiorcy pewność, że w przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego zdarzenia losowego nie będzie musiał pokrywać szkód z własnej kieszeni, a ciągłość pracy przedsiębiorstwa nie będzie zakłócona. Warto więc bardzo uważnie wybrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową, która będzie gwarantowała kompleksową i pełną ochronę.

Każda polisa ubezpieczeniowa dla firmy jest ustalana indywidualnie, nie ma jednej stałej i niezmiennej oferty, którą ubezpieczyciel przedstawia wszystkim właścicielom przedsiębiorstw. Aby odpowiednio dobrać polisę, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważny jest przede wszystkim rodzaj prowadzonej działalności – czy jest to praca wyłącznie biurowa, polegająca na siedzeniu przy komputerach, czy może jest to zakład produkcyjny z dużymi i specjalistycznymi maszynami oraz większym ryzykiem różnych wypadków przy pracy.

Co konkretnie ma być chronione?

Od właściciela firmy zależy, od czego dokładnie chce się ubezpieczyć. Najczęściej przedsiębiorcy ubezpieczają maszyny, a także wykupują polisy od klęsk żywiołowych, przede wszystkim pożarów czy zalań. Podobnie jak na przykład ubezpieczenie domu i mieszkania, ochrona ubezpieczeniowa firmy może kosztować mniej lub więcej w zależności od wartości firmy i tego, co chcemy ubezpieczyć. Im wyższa jest wartość ubezpieczonych ruchomości czy nieruchomości, tym wyższe będzie odszkodowanie z tego tytułu. Trzeba jednak pamiętać, że za tym również idzie wysokość składki, jaką właściciel firmy będzie musiał płacić firmie ubezpieczeniowej. Wysokość ubezpieczenia najczęściej ustala ubezpieczyciel na podstawie wyceny nieruchomości i ruchomości. Ale nie oznacza to, że właściciel firmy nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii.

Im wyższa składka, tym lepsze odszkodowanie

Właściciel firmy może zdecydować się na opłacanie polisy w różnej wysokości – zwykle ubezpieczyciel przedstawia kilka różnych opcji do wyboru. Wyższa składka oznacza najczęściej lepszą ochronę ubezpieczeniową oraz wyższe odszkodowanie w razie jakiejkolwiek szkody czy zdarzenia losowego. Wysokość ubezpieczenia w pewnym stopniu zależy również od samego ubezpieczonego i jego decyzji. Jeśli ma możliwości finansowe, powinien zadbać o to, by firma była ubezpieczona na jak najwyższą kwotę. Najczęściej i tak w przypadku szkody ubezpieczyciel stara się zaniżać kwoty odszkodowań, warto więc zadbać o to, by miał z czego schodzić.

Dobrze rozejrzyj się w ofertach

Właściciel firmy, który chce ubezpieczyć swój biznes, powinien przede wszystkim dobrze zapoznać się z rynkiem i z tym, co aktualnie oferują firmy ubezpieczeniowe. W tej branży panuje dosyć duża konkurencja, dlatego nieustannie pojawiają się nowe, atrakcyjne oferty. Zanim ubezpieczymy firmę, przejrzyjmy kilka ofert, porównajmy wysokości składek, ogólne warunki ubezpieczenia oraz wszystkie dodatkowe zapisy. Dopiero na tej podstawie można podjąć decyzję, która będzie skutkować pełną i kompletną ochroną ubezpieczeniową.

Jeden komentarz dla wpisu: “Kto ustala wysokość ubezpieczenia firmy?

  • 21 grudnia 2018 at 08:26
    Permalink

    Składka bardzo często jest adekwatna do wyceny ubezpieczanej nieruchomości dla tego warto znać realną wartość mienia. Przy wycenie warto skorzystać ze specjalistów takich jak http://kacprzyk-wyceny.pl/. Znając wartość nieruchomości mamy pewność że składka jest odpowiednia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.