Leasing nowoczesny – dlaczego opłaca się, jeśli chodzi o sprzęt IT

Leasing ciągle kojarzy się przede wszystkim z samochodami. Przedsiębiorca zamiast spłaca co miesiąc ratę, która pokrywa nie tylko koszty auta, ale też jego utrzymania oraz napraw. Skoro jednak tak dobrze się to sprawdza, to czemu nie spróbować leasingu IT?

Kupowanie sprzętu IT bywa nieefektywne 

Każda współczesna firma potrzebuje dużej ilości sprzętu IT, by funkcjonować. Są to przede wszystkim komputery, smartfony, tablety, ale również serwery czy drukarki. Nowoczesny sprzęt nie tylko sporo kosztuje, ale też wymaga często specjalistycznej opieki, ale też szybko się starzeje. Kupowanie go więc nie zawsze firmom się opłaca. Znacznie lepiej go wyleasingować – jest to korzystne z punktu widzenia finansowego i podatkowego, ale też nie trzeba się martwić o obsługę używanego sprzętu. Po wygaśnięciu umowy można natomiast sprzęt wykupić – albo też wyleasingować nowy. To o tyle ciekawe rozwiązanie, że technologie dziś zmieniają się w takim tempie, że wcale nie musimy być przekonani, że sprzęt kupiony dzisiaj będzie równie przydatny za rok czy dwa. Leasing sprawi, że nie będziemy się o to musieli martwić.

Zalety leasingu nowoczesnego

Jednak i sam leasing ciągle ewoluuje i dostosowuje się do zmieniających się oczekiwać klientów. W nowoczesnej formie oferuje go chociażby firma GENKE. Czym się charakteryzuje jej oferta? Przede wszystkim dużą elastycznością. O ile w tradycyjnym leasingu zwykle umowa jest sztywno określana i opiewa na minimum 18 miesięcy, to w przypadku leasingu nowoczesnego można ją zawrzeć na czas od 12 do 60 miesięcy –  w zależności od naszych potrzeb i możliwości. W przypadku leasingu nowoczesnego łatwo też wymienić sprzęt na nowy, podczas gdy w tradycyjnym zaleca się jednak wykupienie sprzętu po opłaceniu wszystkich rat. Dzięki temu wszystkiemu, firma korzystająca z tej innowacyjnej formy leasingu ma nie tylko dostęp do najnowocześniejszych technologii, ale także  wszystko jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne od strony kosztowej. Więcej szczegółowych informacji możemy przeczytać na stronie www.leasingnowoczesny.pl.

Czy leasing to przyszłość?

Posiadanie dużej ilości sprzętu, jego zakup za gotówkę czy kredyt nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki leasingowi można rozłożyć koszty na dłuższy okres, a po spłacaniu wszystkich rat – kupić go po cenie rynkowej. Leasing samochodowy odniósł w Polsce gigantyczny sukces jeszcze w latach 90., a jego popularność ciągle rośnie. W tamtym okresie jednak to samochód był jedną z najdroższych rzeczy, która była potrzebna przedsiębiorcom. Dzisiaj jednak to się trochę zmienia i to sprzęt technologiczny jest niezbędny. Każda duża firma, która chce przechowywać bezpiecznie dane w końcu powinna mieć swój serwer. Do tego dochodzą drukarki, telefony, skanery czy inne urządzenia tego typu. Zamiast więc je kupować, można wypróbować zalety leasingu nowoczesnego. Będzie to świetne rozwiązanie od strony kosztowej, ale pozwoli też odciążyć przedsiębiorcę od myślenia o naprawach i utrzymaniu sprzętu. Zamiast tego może więcej czasu poświęcić na rozwijanie swojej firmy.

Jeden komentarz dla wpisu: “Leasing nowoczesny – dlaczego opłaca się, jeśli chodzi o sprzęt IT

  • 8 marca 2019 at 07:28
    Permalink

    Często w dużych marketach można kupić sprzęt tanio. Jest to jednak złudne, bo akcesoria i eksploatacja którą dokupujemy czesto rekompensuje tę różnicę. Ja polecić mogę niewielki lokalny sklep, gdzie kupiłem drukarkę atramentową oraz tusz do niej. Pełne zadowolenie z serisu oraz sprzętu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.