Masz kredyt i zostałeś zwolniony z pracy? Jakie masz możliwości?

Zwolnienia pracy stają się rzeczywistością w dzisiejszych czasach recesji. Utrata pracy jest spowodowana jednym z możliwych rozwiązań w ramach wysiłków firmy związanych z ograniczeniem kosztów w dzisiejszych czasach – jest to redukcja zatrudnienia. Chociaż to nie jest coś, co można przewidzieć, to bycie zwolnionym może mieć znaczący wpływ na przychody i styl życia danej jednostki.

Powaga sytuacji i proponowane rozwiązanie

Jeżeli obawiasz się o utrzymanie swojego domu i do tego masz kredyt – trzeba będzie wymyślić sposób, aby być na bieżąco ze swoimi obowiązkami finansowymi w tym trudnym okresie. Jeśli masz już jeden kredyt i zostałeś zwolniony z pracy to możliwość zakwalifikowania się do tradycyjnego kredytu jest niemalże niemożliwa. Jeśli masz samochód można go użyć jako zabezpieczenie pożyczek pod zastaw, niezależnie od zdolności kredytowej. Gdy taka opcja jest używana w sposób odpowiedzialny, zdobywasz możliwość na to jak zapłacić rachunki i wytrzymać ciężki okres aż do znalezienia nowej pracy. Jednym z największych problemów związanych z utratą pracy jest to, że trzeba wyciągnąć pieniądze z oszczędności lub znaleźć inne dochody do tego, by znaleźć opcje jak zapłacić miesięczne wydatki na kredyt, prowadzenie gospodarstwa domowego i rachunki. Jeśli do tej pory i tak żyłeś od wypłaty do wypłaty, zanim zostałeś zwolniony, wiesz, że zaledwie miesiąc bez pracy może być dla ciebie i twojej rodziny katastrofalny. Rachunki piętrzą się, brakuje na spłatę długów – bez regularnych dochodów, ciężko jest o bycie mądrym. Brakuje pieniędzy na spłacenie ważnych płatności, takich jak kredyt hipoteczny, – co może prowadzić cię do upadku finansowego i spowodować, że ocena kredytowa pójdzie strasznie w dół. A jeśli do tego wszystkiego dojdzie jakakolwiek opcja z powodów problemów medycznych lub innych w tym czasie – to już może znacznie rozciągnąć twoje finanse do granic możliwości.

Ostrożnie dobieraj kredytodawcę

Punkt opłat za rachunkiChoć wiele pożyczek pod zastaw samochodu są pożyczkami krótkoterminowymi, niektórzy kredytodawcy będą starali się zaoferować elastyczne płatności i stworzyć harmonogram spłat, na który można sobie pozwolić. Należy jednak pamiętać, że ponieważ są to kredyty krótkoterminowe ich spłata będzie cię kosztować więcej w odniesieniu do odsetek niż w przypadku konwencjonalnych kredytów. Jeśli nie podejdziesz ostrożnie do wyboru pożyczkodawcy, może skończyć się na tym, że zapłacisz znacznie więcej odsetek przez cały okres kredytowania. Zmuszając cię do refinansowanie kredytu i płacenia wygórowanych stóp procentowych, taka grupa kredytodawców pułapka wepchnie cię w ciąg długów, z których naprawdę jest ciężko się wyrwać.

Dlatego zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek pożyczki pod zastaw samochodu, zawsze musisz mieć plan, jak je spłacić. Przeczytaj warunki umowy uważnie, aby zrozumieć roczną stopę procentową. Jeśli czegoś nie rozumiesz w umowie, zapytaj eksperta prawnego o wyjaśnienia. Musisz zrozumieć swoje prawa jako klient i upewnij się, że umowa nie wyklucza podjęcia działań prawnych przeciwko kredytodawcy jeśli twoje prawa zostaną naruszone.

Źródło: oferta Safe house

Jeden komentarz dla wpisu: “Masz kredyt i zostałeś zwolniony z pracy? Jakie masz możliwości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.