Możliwości pracy z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest wręcz podstawowym wymogiem, jeśli starasz się o dobre miejsce pracy. Nikogo nie zdziwi fakt, że znajomość tego języka jest często wymagana zarówno na stanowiskach kierowniczych jak i na stanowiskach związanych z mniejszym zakresem obowiązków zawodowych. Pracodawcy szukają ludzi z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Liczy się też doświadczenie, jednak dla pracodawcy łatwiej jest przeszkolić pracownika do wykonywanych w pracy zadań niż inwestować w jego naukę języka, która zazwyczaj wymaga długiego czasu. Dlatego jeśli masz dobrze opanowany język angielski to otwierają się przed Tobą większe możliwości pracy.

Jakie stanowiska pracy cieszą się największym zainteresowaniem?

Wiele osób szukających pracy chciałoby rozwijać się w takich kierunkach jak biznes, finanse, marketing, doradztwo, oraz branża IT. Praca w tych branżach jest powiązana ze znajomością języka angielskiego. Otwierają się akie możliwości jak praca w międzynarodowych korporacjach, przedsiębiorstwach i organizacjach o zasięgu międzynarodowym.

Także praca w bankach i korporacjach będzie łatwiejsza do zdobycia, jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim. Szerokie możliwości daje zatrudnienie w krajowych firmach, ale mających zasięg międzynarodowy. Jest tez spory odsetek firm krajowych, które dopiero planują rozszerzenie swojej działalności i będą poszukiwały pracowników z perfekcyjną znajomością języka obcego. Na zatrudnienie mogą liczyć osoby aplikujące na różne stanowiska do firm zajmujących się spedycją, handlem międzynarodowym.

Kolejne możliwości pracy to instytucje publiczne i wysokie urzędy, na co dzień potrzebujące urzędników porozumiewających się swobodnie w języku angielskim do obsługi angielskojęzycznych podmiotów.  Znając dobrze język angielski możesz także szukać pracy w zagranicznych firmach, które swoje przedstawicielstwa posiadają na terenie naszego kraju. Duże zainteresowanie zdobyciem zatrudnienia jest także kierowane do miejsc takich jak placówki dyplomatyczne.

Większość pracodawców szuka pracowników z dobrą znajomością języka angielskiego.

Według wielu badań, które zostały przeprowadzane na krajowym rynku pracy wynika, że ponad polowa pracodawców chciałaby mieć w szeregach swojej firmy ludzi, którzy nie będą mieli problemów z tym, aby swobodnie komunikować się w języku angielskim. Niestety dość często okazuje się, że język angielski jest tylko językiem, którego dobrą znajomość tylko deklarują w swoim CV. Pojawia się także pewna zależność związana ze znajomością języka angielskiego.

Polega ona na tym, że im wyższe stanowisko tym znajomość języka powinna być lepsza. Na bardzo dobre zarobki mogą liczyć specjaliści z branży IT. W tej dziedzinie dobra znajomość języka jest warunkiem koniecznym w celu otrzymania pracy. Jest to związane z tym, że w branży IT bardzo często sięga się do zagranicznych źródeł eksperckich.  Podczas rekrutacji następuje kilkuetapowy proces sprawdzania znajomości języka, przez który szansę przebrnąć mają tylko najlepsi. Sprawdzenie poziomu znajomości języka odbywa się na podstawie specjalnych testów, oraz rozmowy oceniającej poziom znajomości języka angielskiego.

Inne ciekawe możliwości pracy z dobrą znajomością języka angielskiego to praca tłumacza, oraz praca korepetytora. Oba te stanowiska są często doceniane wśród osób poszukujących pracy ze względu na to, że dają one możliwości większej niezależności niż praca w szeregach korporacji. Podejmując się pracy tłumacza, jako freelancer można liczyć na dobre zarobki i pracę w nienormowanych godzinach.

W przypadku pracy tłumacza ważne jest także doświadczenie, które zdobywać można już podczas studiów biorąc udział w różnych projektach na zasadzie wolontariatu czy też stażu. Można powiększać zakres swoich kompetencji w pracy tłumacza i starać się na przykład o uprawnienie tłumacza przysięgłego, bądź tez wyspecjalizować się w tłumaczeniu specjalistycznych tekstów z danej dziedziny. W tym zakresie osoby biele władające językiem angielski maja cały szereg możliwości na pracę, która będzie dla nich satysfakcjonująca pod wszystkimi względami.

Jeszcze jedną możliwością pracy, o której wcześniej zostało wspomniane jest praca, jako korepetytor języka angielskiego. Wykonywanie tej pracy dla osób, które mają w sobie zdolności pedagogiczne może być idealnym rozwiązaniem na zatrudnienie. Jeśli więc posiadasz takie cechy jak opanowanie, cierpliwość i zdolność do przekazywania wiedzy innym to praca, jako korepetytor jest pracą stworzoną dla Ciebie. Praca, jako korepetytor masz wiele plusów i doceniają ją osoby niewyobrażające sobie pracy na etacie.

Jednym z miejsc gdzie można szukać zleceń w tej branży jest bardzo szybko rozwijająca się platforma preply.pl. Jest ona ceniona ze względu na swoje innowacyjne rozwiązania zarówno przez uczniów, jaki i samych nauczycieli. Praca, jako korepetytor może przynieść bardzo wiele satysfakcji i korzyści, które wynikają z kontaktów z ludźmi. Na pewno jest rodzaj pracy, którą powinni wykonywać ludzie otwarci, pogodni i chętni do podejmowania wyzwań.

Jeszcze inne możliwości pracy z dobrym językiem angielskim są związane z pracą z zagranicą. I wcale nie muszą być to tylko kraje gdzie językiem urzędowym jest angielski. W wielu krajach można znaleźć dobrą pracę, dla przykładu wspomnę chociażby o naszych zachodnich sąsiadach. W Niemczech jest sporo interesujących ofert dla ludzi z dobrą znajomością języka angielskiego podaje Preply, oferująca m.in. angielski w Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie czy Gdańsku.

Podsumowując należy powiedzieć, że osoba z dobrą znajomością języka angielskiego ma już na samym starcie o wiele większe możliwości na satysfakcjonujące prace niż osoba, która języka nie zna, lub posługuje się nim w bardzo ograniczonym zakresie. Możliwości te związane są z pracą zarówno w kraju jak i za granicą, może to być praca, jako wolny strzelec lub praca na etacie.

Zobacz również ofertę na kursy do międzynarodowych certyfikatów: http://www.podarujkarte.pl/pomysl-na-prezent/kursy-angielskiego-przygotowujace-miedzynarodowych-certyfikatow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.