Nie możesz dostać pożyczki na biznes? Dowiedz się, dlaczego

Dla wielu przedsiębiorców niewielka pożyczka jest podstawowym sposobem finansowania nowej działalności lub kilka barier, które mogą uniemożliwić uzyskanie pożyczki na małą firmę i kilka wskazówek, jak uniknąć tych blokad.

Zła historia kredytowa

Raporty kredytowe są jednym z narzędzi kredytodawców do ustalenia wiarygodności kredytobiorcy. Jeśli raport kredytowy wykazuje brak wcześniejszej staranności w spłacie zadłużenia, możesz zostać odrzucony przy ubieganiu się o pożyczkę.

Czasami nawet bardzo dobrzy przedsiębiorcy, z przyczyn od nich niezależnych, mają problemy z kredytami i niestety jest to poważna przeszkoda na drodze do wejścia w świat małych firm. Osoby ze złą historią kredytową powinny rozważyć nietradycyjne opcje finansowania, takie jak na przykład ratalna pożyczka przez internet – gdzie firmy je udzielające zwykle kładą mniejszy nacisk na wyniki kredytowe niż duże banki.

Ograniczone przepływy pieniężne

Przepływy pieniężne – miara tego, ile masz gotówki na spłatę pożyczki – jest zwykle pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę kredytodawcy, oceniając kondycję Twojego biznesu. Niewystarczający przepływ gotówki jest wadą, na której przeoczenie większość kredytodawców nie może sobie pozwolić. Dlatego jest to pierwsza rzecz, którą właściciele firm powinni wziąć pod uwagę przy ustalaniu, czy mogą sobie pozwolić na pożyczkę.

Zrozumienie przepływu środków pieniężnych jest jak medycyna zapobiegawcza dla posiadanego biznesu – możesz albo poczekać, aż Twoja firma zachoruje, albo możesz zrobić coś, aby zapobiec chorobie.

Jednym ze środków zapobiegawczych jest regularne obliczanie przepływów pieniężnych – co najmniej raz na kwartał. Jeśli właściciele firm podejmą ten krok, mogą być w stanie zoptymalizować przepływ gotówki przed zbliżeniem się do potencjalnych kredytodawców.

Brak planu na przyszłość

Posiadanie planu i trzymanie się go jest znacznie bardziej atrakcyjne niż spontaniczność w świecie finansów. Banki wymagają, aby właściciele firm mieli zorganizowany, szczegółowy i ilościowy plan biznesowy, aby móc pozwolić im przejść do procesu kredytowego. Takie jest zdanie nie tylko banków, ale też większości alternatywnych pożyczkodawcy małego biznesu.

Dzisiejsi eksperci zauważyli jednak, że bardzo małe firmy nie mają w ogóle formalnego planu biznesowego – czasem nawet żadnego planu. W takich sytuacjach zaleca się, aby właściciele firm przynajmniej prognozowali swoje przyszłe zarobki przed złożeniem wniosku o pożyczkę, tak aby kredytodawcy mieli pojęcie o swojej rentowności. Powinieneś także przygotować się na wyjaśnienie swojego planu dotyczącego pieniędzy, które chcesz pożyczyć.

Jednym z największym zarzutów kredytodawcy dla aplikujących jest to, że właściciele małych firm często nie są w stanie dobrze opisać, w jaki sposób wykorzystają kapitał, którego szukają, w jaki sposób zamierzają dokonać spłaty i jaki mają pomysł na to, co wyniknie z danej pożyczki. Nie znaczy to, że oferta dla pożyczkodawców musi być elokwentna, ale na pewno musi być prosta. Chociaż minimalnym zakresie wnioskodawcy powinni być gotowi wyjaśnić, dlaczego chcą pożyczki i jak planują ją spłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.