5 powodów, dla których warto wybrać Kraków na studia

Kraków to magiczne miasto. Jego niepowtarzalny klimat, barwna historia i bogactwo architektoniczne przyciągają rzesze turystów z całego świata. Kraków ma także niezwykle bogatą ofertę edukacyjną. Wielu absolwentów szkół średnich wybiera właśnie krakowskie uczelnie. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem Krakowa na studia, to przybywamy z pomocą. Przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, dla których warto studiować w mieście Kraka. 

5 powodów, dla których warto studiować w Krakowie

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast akademickich. Studenci kształcą się tutaj na takich uczelniach jak: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny i inne. Absolwenci szkół średnich zjeżdżają do Krakowa z całej Polski, wynajmują mieszkanie studenckie w Krakowie i cieszą się możliwościami, jakie oferuje stolica Małopolski. Oto 5 powodów, dla których warto dołączyć do tego grona.

  • Bogata oferta edukacyjna

W Krakowie znajdziesz niemal każdy kierunek, który może cię zainteresować. Przyszli studenci mogą liczyć na szeroką ofertę kilkunastu uczelni publicznych i niepublicznych szkół wyższych. Krakowskie uczelnie zajmują wysokie miejsca w rankingach, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia.

  • Kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki

Kraków od lat słynie ze swojego artystycznego i kulturalnego charakteru. Niegdyś stanowił mekkę artystyczną dla aktorów, literatów i muzyków. Tak jest w zasadzie do tej pory. Słynna Piwnica pod Baranami gościła największe talenty, a Dom Literatów przy ulicy Krupniczej był miejscem zamieszkania takich legend jak Halina Poświatowska, Tadeusz Różewicz czy Sławomir Mrożek. Jeżeli pragniesz rozwijać swoje talenty, a także pełnymi garściami korzystać z oferty kulturalno-rozrywkowej, to w Krakowie na pewno ci się to uda.

  • Możliwość poznawania ludzi z całego świata

Co ciekawe – Kraków jest chętnie wybierany przez obcokrajowców. Na korytarzach uczelni na pewno spotkasz osoby z całego świata, które pragną kształcić się właśnie w mieście Kraka. To doskonała okazja na poszerzanie horyzontów i zdobycie cennych znajomości. Obustronna wymiana kulturowa to niezwykle wzbogacające doświadczenie. Pamiętaj też, że istnieje możliwość skorzystania z programu Erasmus na krakowskich uczelniach.

  • Przyjazne środowisko studenckie

Kraków to miasto, które kocha studentów i to specyficzne studenckie życie jest tu niemal celebrowane. Doświadczysz klimatu, którego nie da się opisać słowami. Musisz po prostu to przeżyć, stając się częścią studenckiego środowiska w Krakowie. Na terenie miasta działają liczne organizacje studenckie, które pomagają w zakresie akademickim i poza uczelnią. W Krakowie organizowane są imprezy kulturalne i festiwale, w których studenci chętnie biorą udział. Nie można tu pominąć tak popularnej imprezy jak Juwenalia z kolorowym pochodem na Rynek Główny. Studenci spotykają się też w licznych kawiarniach, pubach i klubach.

  • Wysoko rozwinięta baza noclegowa 

Studenci mają do wyboru wiele opcji zakwaterowania. Jest to bardzo ważne, jeśli pochodzisz spoza Krakowa. Świetnym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoju w nowoczesnym, prywatnym akademiku LivinnX. Budynek ma niezwykły klimat, ponieważ jest to zrewitalizowana siedziba dawnych zakładów Telpod. Na studentów czekają zaś udogodnienia, dzięki którym mieszkanie studenckie zyskuje nowe znaczenie. Dostępne są tu nawet jednoosobowe mieszkania studenckie z własną kuchnią i łazienką. W obrębie budynku znajdziesz siłownię, pokój do jogi, salę gier czy strefę nauki. Na dachu akademika znajduje się natomiast taras, gdzie możesz się zrelaksować. Obiekt mieści się w doskonale skomunikowanej części Krakowa, co ułatwia dotarcie na uczelnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.