Praca dla opiekunek w Niemczech – czy warto zdecydować się na wyjazd?

Niskie pensje pielęgniarek, nadmiar obowiązków i niewysokie emerytury skłaniają wiele kobiet z Polski do wyjazdów do Niemiec w celu podjęcia opieki nad seniorami. Duża grupa Niemców w podeszłym wieku potrzebuje pomocy w codziennym funkcjonowaniu, w zamian oferując godziwe wynagrodzenie oraz zakwaterowanie i wyżywienie. Czy warto zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Opiekunka Niemcy – czego się spodziewać?

Opiekunki w Niemczech najczęściej zatrudniane są do opieki nad seniorami, którzy z różnych przyczyn są niesamodzielni. Część starszych Niemców potrzebuje jedynie pomocy w gotowaniu, robieniu zakupów, myciu i przyjmowaniu leków, inni – są osobami niepełnosprawnymi lub cierpiącymi na demencję. Od opiekunek w Niemczech wymaga się różnych umiejętności i wykonywania obowiązków dostosowanych do potrzeb seniora, dlatego kobiety wyjeżdżające do pracy u zachodnich sąsiadów mają różne doświadczenia.

Tutaj znajdziesz pracę jako opiekunka seniora w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Oferty pracy dla opiekunkiZ reguły praca w Niemczech wiąże się z opieką nad seniorami cierpiącymi na wiele schorzeń, dlatego lepiej radzą sobie z nią pielęgniarki i inne kobiety, które posiadają wiedzę medyczną. Ważna jest również odporność psychiczna, zwłaszcza w przypadku opieki nad osobami cierpiącymi na demencję lub chorującymi na Alzheimera. Jeżeli senior jest schorowany, można jednak liczyć na wyższe wynagrodzenie i premie za sumienne wywiązywanie się z opieki nad staruszkiem. Większość opiekunek musi znać język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym, zwłaszcza gdy senior oczekuje, że opiekunka dotrzyma mu towarzystwa.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy jako opiekunka?

Sposób przygotowania do wyjazdu w dużej mierze zależy od tego, jak ma wyglądać opieka – Niemcy z reguły poszukują dla swoich babć, dziadków i schorowanych rodziców pań z odpowiednim wykształceniem i porozumiewających się w języku niemieckim co najmniej komunikatywnie, choć niekiedy znajomość języka jest niewymagana. Agencje takie jak http://pflegemitherzen24.pl/ zatrudniają opiekunki i oferują im możliwość wzięcia udziału w darmowym kursie językowym. Agencja przestawia wszystkie informacje na temat seniora, który potrzebuje opieki, dzięki czemu opiekunka może zadecydować, czy poradzi sobie z obowiązkami, jakie na nią spadną. Wyjazd do pracy odbywa się z pełną świadomością, jak może zachowywać się senior i czego będzie potrzebować – kobieta decydująca się na pracę nigdy nie jest oszukiwana, że ma zajmować się starszą, miłą i samodzielną panią, podczas gdy w rzeczywistości czeka na nią schorowana kobieta z odleżynami i demencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.