Rodzaje kafli w kominkach kaflowych

Kominki kaflowe to zdecydowanie klasyczne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach. Coraz chętniej decydujemy się na powrót do klasyki i wybieramy kominki kaflowe. Są one świetnym obiektem dekorującym wnętrze, które skutecznie będzie przyciągało uwagę gości. Ponadto posiadają oczywiście funkcję grzewczą, co w wielu przypadkach jest świetnym rozwiązaniem. Zdecydowanie najbardziej charakterystyczne dla tego przypadku kominka są kafle. Jakie rozróżniamy rodzaje kafli w kominkach kaflowych i które warto wybrać? Z całą pewnością można powiedzieć, że warto spojrzeć na te kominki kaflowe w Katowicach.

Ogromny wybór

Aktualne rozwiązania pozwalają na ogromny wybór przeróżnych kafli kominkowych. Różnorodność pozwala takiemu kominkowi na wpasowanie się w każdy wystrój wnętrza. Możemy zakupić kafle gładkie lub z wyraźną fakturą. W zależności od wykończenia jesteśmy w stanie otrzymać efekt matu, półmatu lub połysku. Gładkie kafle są jednak najczęstszym wyborem, gdyż świetnie pasują do wielu wnętrz.

Jakie kafle warto wybrać?

Kafle lśniące
Taki rodzaj kafli świetnie pasuje do nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych. Jednocześnie będą pasować do klasycznego wystroju wnętrza, gdzie nada wnętrzu odpowiednio przytulny klimat. Niezwykle stylowym rozwiązaniem będą lśniące kafle pokryte matowym szkliwem. Wówczas uzyskamy magiczne efekt, który zachwyci wielu Twoich gości!

Kafle z wytłaczanym wzorem
Wiele firm oferuje usługi wytłaczania wzorów na swoich kaflach. Wówczas jesteśmy w miarę możliwości umieścić na kaflach taki wzór – jaki chcemy. Taki efekt uzyskuje się poprzez wygniatanie ręczne lub na prasach fabrycznych. Rozmaitość sprawdzi się świetnie w ascetycznych, nowoczesnych wnętrach. Na takich płytach świetnie sprawdza się zarówno nowoczesne wzornictwo jak i te bardziej dawne, tradycyjne. Jest to jednak rozwiązanie znacznie droższe od pozostałych. Ręczne wytłaczanie wzorów jest bowiem długim i skomplikowanym procesem, wymagającym odpowiedniego doświadczenia i precyzji!

Kafle malowane
Jest to również świetne rozwiązanie dla wielu nowoczesnych wnętrz. Możliwości są tutaj praktycznie nieograniczone. Jednak bardzo często wyborem pada tutaj świat natury, który skrupulatnie zostaje przedstawiony na płaskich kaflach. Czasami pojawiają się tu również scenki rodzajowe.
Stosuje się tutaj również technikę cieniowania. Polega na ręcznym natryskiwaniu drugiego rodzaju szkliwa. Technika ta wymaga niezwykłej precyzji dlatego nie często spotyka się takie rozwiązanie.

Kafle złocone
Jest to jedynie sytuacyjny wybór gdyż takie kafle nie pasują do każdego wnętrza. Kafle zdobi się tutaj złoceniami nawet z 24 karatowego złota. Jest to rozwiązanie stosunkowo drogie, dlatego tylko dla zdecydowanych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.