Skuteczne metody reklamowe online – zobacz, na co warto się zdecydować!

Reklama w internecie ma różne oblicza – to zarówno przyciągające uwagę banery wyświetlane w serwisach internetowych, jak i dyskretna reklama z użyciem SEO czy content marketingu. Jakie metody reklamy online są najskuteczniejsze i warto w nie zainwestować? Doradzamy!

  1. Reklama Google Ads

Szukasz takiej reklamy, która będzie działała od razu? Wybierz Google Ads, czyli kampanię linków sponsorowanych w Google.

Dzięki niej można prezentować swoją ofertę w wyszukiwarce Google i na współpracujących z nią stronach, także w serwisach Google Mapy oraz Google Zakupy, aby docierać do jeszcze szerszego grona klientów.

  1. SEO – optymalizacja i pozycjonowanie

Optymalizacja stron WWW oraz ich pozycjonowanie to metoda reklamowa używana głównie w wyszukiwarce Google, aby zwiększyć liczbę odwiedzin na stronie internetowej przez podwyższenie jej pozycji na liście wyników wyszukiwania.

SEO to skuteczna metoda, ale jej minusem jest konieczność prowadzenia jej regularnie dla optymalnych wyników – wyjaśnia CEO Krzysztof Woźniczko z agencji reklamowej Lift Digital z Warszawy.

  1. Reklama w social media

Media społecznościowe są bardzo dobrym miejscem do prowadzenia reklamy w internecie.

Facebook, Twitter, Instagram czy Pinterest nie tylko dają możliwość prowadzenia własnych kont firmowych, ale także udostępniają płatne metody reklamy, by docierać do jeszcze szerszego grona klientów.

  1. Content marketing

Prowadzenie bloga internetowego, udzielanie wywiadów, tworzenie e-booków czy infografik – to wszystko elementy content marketingu, czyli marketingu treści. Ta metoda reklamowa online jest bardzo skuteczna dla firm w wielu branżach.

Takie działania można prowadzić we własnym zakresie albo może realizować je doświadczona w tej dziedzinie agencja marketingowa, która przygotuje treści, będzie je publikować i zadba o interakcję z odbiorcami.

  1. Video content marketing

Mówi się, że jeden obraz jest bardziej wartościowy niż tysiąc słów, dlatego podczas promocji swojej firmy online warto także wziąć pod uwagę video content marketing, czyli reklamę z wykorzystaniem filmów i animacji.

Takie działania reklamowe są bardzo efektywne, na przykład mogą mieć formę testów czy prezentacji produktów.

  1. Influencer marketing

Dotarcie do szerokiego grona klientów możliwe jest także za pośrednictwem influencerów, czyli internetowych osobistości.

Taka metoda reklamowa oferuje bardzo wysoką skuteczność – między innymi polega ona na przekazywaniu produktów do testowania, sponsorowaniu eventów albo usług czy udostępnianiu kodów rabatowych dla fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.