Skuteczne przesyłanie strumieniowe – co możesz zmienić na lepsze?

Z racji tego, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się „zerwać z kablem” w zakresie połączenia internetowego – przesyłanie strumieniowe dzisiaj jest bardziej niż kiedykolwiek chodliwym tematem. Jeśli jednak aż za bardzo masz okazję się przekonać, czym jest buforowanie podczas transmisji strumieniowej – czytaj dalej i dowiedz się, jak poprawić jakość tego połączenia. Po dodatkowe informacje zapraszamy tutaj: https://testujpredkosc.pl/speedtest.

Chyba każdy Internauta miał już do czynienia z takim problemem. Netflix. Powolny. Amazon Prime, Disney+, a nawet YouTube TV też nierzadko frustrują słabą jakością przesyłania strumieniowego i pikselowanymi obrazami.

Czas zakończyć ten koszmar. Chcesz ulepszyć strumieniowanie wideo? Wszystko zaczyna się od połączenia internetowego.

Jak uzyskać lepszą jakość przesyłania strumieniowego?

Jeśli podczas strumieniowego przesyłania programów telewizyjnych lub filmów występują opóźnienia lub buforowania, prawdopodobnie ma to związek z połączeniem Wi-Fi.

W przeciwieństwie do telewizji kablowej, przesyłanie strumieniowe opiera się wyłącznie na Internecie, co ma w efekcie zapewnić Ci wideo. Jeśli Twoje połączenie nie jest wystarczająco szybkie, aby obsłużyć przepustowość niezbędną do przesyłania strumieniowego, może to powodować problemy.

Uaktualnij swoje połączenie internetowe

Najpierw powinieneś sprawdzić prędkość swojego Internetu i porównać ją z prędkością wymaganą do przesyłania strumieniowego. Większość usług przesyłania strumieniowego wymaga co najmniej 15–25 Mb/s, aby zapewnić wysokiej jakości strumieniowe przesyłanie wideo, ale należy również wziąć pod uwagę liczbę posiadanych usług przesyłania strumieniowego i liczbę urządzeń podłączonych do sieci domowej.

Chociaż plan 100 Mb/s może wystarczyć, jeśli mieszkasz sam i tylko kilka podłączonych urządzeń, będziesz musiał przejść na plan ze znacznie większą szybkością, jeśli w gospodarstwie domowym mieszka wiele osób, z których każde ma wiele urządzeń podłączonych do Twojego sieć domowa jednocześnie.

Ulepsz swój sprzęt

Innym powodem problemów podczas przesyłania strumieniowego jest przestarzały sprzęt. Możesz mieć najszybsze dostępne połączenie internetowe, ale jeśli Twój sprzęt jest przestarzały i nie obsługuje takich prędkości, płacisz za prędkości, do których nie masz dostępu.

Upewnij się, że Twój modem, router lub brama jest aktualna i może obsługiwać prędkość Twojego planu internetowego. Jeśli tak się nie stanie, rozważ modernizację swojego sprzętu. Dzięki temu zbliżysz się do prędkości, za które płacisz.

Inne wskazówki, jak poprawić jakość przesyłania strumieniowego

  • Uruchom ponownie usługę przesyłania strumieniowego. Wyloguj się i całkowicie zamknij program.
  • Uruchom ponownie wszystkie urządzenia, na których go używasz.
  • Uruchom ponownie sieć domową. Czasami wystarczy szybkie ponowne uruchomienie routera, aby wszystko wróciło do porządku.
  • Przenieś koncentrator Wi-Fi i router w optymalne miejsce — gdzieś centralnie, na otwartej przestrzeni i z dala od przeszkód.
  • Wyrzuć niektóre urządzenia z sieci. Jeśli masz inne urządzenia lub osoby korzystające z Internetu, wyłącz je – dzięki czemu możesz przeznaczyć przepustowość na przesyłanie strumieniowe.
  • Wyłącz VPN. Kiedy korzystasz z wirtualnej sieci prywatnej, Twoje połączenie jest po drodze przekierowywane, co może powodować opóźnienia.
  • Zmień swój serwer DNS. Czasami serwery DNS innych firm są szybsze niż domyślne.
  • Zmodernizuj swój sprzęt — może to obejmować dowolną kombinację routera, koncentratora Wi-Fi, telewizora Smart TV, urządzenia do przesyłania strumieniowego lub czegokolwiek, czego używasz do oglądania.

Jakiej szybkości Internetu potrzebuję do korzystania z aplikacji do przesyłania strumieniowego?

Jaka jest najlepsza prędkość Internetu do strumieniowego przesyłania wideo? Każda usługa przesyłania strumieniowego ma własne rekomendacje. Zawsze pamiętaj, że dobrym pomysłem jest rozejrzenie się za szybszym planem internetowym niż to, co zalecają te konkretne usługi, jeśli w gospodarstwie domowym wiele osób korzysta z wielu urządzeń jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.