Ubezpieczenie OC floty samochodowej – prawdy i mity

Ubezpieczenie samochodów firmowych jest tak samo ważne, jak samochodów prywatnych. A nawet bardziej – są one o wiele mocniej eksploatowane, a to oznacza, że szybciej ulegają różnego rodzaju zniszczeniom czy usterkom, które mogą skutkować różnymi nieprzyjaznymi zdarzeniami na drogach. Cała flota samochodowa powinna więc być dobrze ubezpieczona, aby w razie jakichkolwiek problemów ani kierowca, ani właściciel firmy nie musiał pokrywać strat z własnej kieszeni.

Wiele osób uważa, że ubezpieczenie samochodu firmowego jest dużo droższe niż samochodu prywatnego Przecież prywatni kierowcy mogą dostawać spore zniżki chociażby za bezszkodową jazdę, tymczasem w samochodzie służbowym często nawet trudno wskazać kierowcę, gdy jeździ nim kilka czy kilkanaście osób. Okazuje się jednak, że firmy ubezpieczeniowe maja dla firm zupełnie inną ofertę, która jest równie korzystna. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Czasami stawki polis są bardzo atrakcyjne, jednak gdy wczytamy się głębiej w ofertę ubezpieczeniową, okazuje się, że polisa, która wydaje się najkorzystniejsza, jest w rzeczywistości najdroższa, bo za wiele usług trzeba dodatkowo zapłacić. Podobnie jak w innych usługach, także i w ubezpieczeniach nie zawsze to, co najtańsze, jest w rzeczywistości opłacalne.

Trzeba porównać co najmniej kilka ofert

Aby dobrze ubezpieczyć auto firmowe, warto przede wszystkim bardzo dobrze przejrzeć oferty, które aktualnie są na rynku. Im większą mamy flotę firmową, tym więcej uwag należy poświęcić wyborowi właściwego ubezpieczenia. Warto potraktować to jako inwestycję w spokojny sen i pewność, że w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze właściciel firmy nie będzie musiał pokrywać szkody z własnej kieszeni. Dobrym pomysłem może być https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl, czyli inteligentna porównywarka ofert ubezpieczeniowych. Dzięki temu w jednym miejscu można przejrzeć kilka lub kilkanaście różnych ofert polis, zobaczyć ich parametry i ocenić, czy faktycznie są dokładnie tym, czego szukamy. Pamiętajmy, że dobre ubezpieczenie to takie, które jest stworzone na miarę indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu może mieć on pewność, że wszystkie jego pojazdy są w prawidłowy sposób chronione.

Ubezpieczyciele lubią dużych klientów

20190319_153824_640x480Ubezpieczenie OC, jakie jest w ofercie dla firm, często ma lepsze parametry niż oferty prywatne. Im więcej samochodów chcemy ubezpieczyć, tym lepsze i bardziej korzystne stawki polis możemy uzyskać. Ubezpieczyciele dbają bowiem o swoich dużych klientów i oferują im sporo zniżek, preferencyjnych rozwiązań oraz innych udogodnień, które skłonią klienta do pozostania u danego ubezpieczyciela, a nie zachęcą go do poszukiwania szczęścia u konkurencji. Rynek usług ubezpieczeniowych jest obecnie na tyle duży i rozbudowany, że firmy ubezpieczeniowe robią wiele, aby swoich aktualnych klientów zatrzymać na dłużej i skłonić, aby podpisali umowy ubezpieczeniowe na kolejny okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.